Dzień modlitewnej łączności i solidarności z Ukrainą w Sanktuarium w Miedznie.

 

 

 

Niedziela 19 lutego była w miedzeńskiej wspólnocie parafialnej dniem modlitewnej łączności i solidarności z Ukrainą. Eucharystie w tym dniu sprawował ksiądz Rafał Szkopowiec, pochodzący z naszej parafii, który od wielu lat posługuje na Ukrainie. Obecnie pracuje w jednej z podcharkowskich parafii. Od początku wojny wytrwale opiekuje się i towarzyszy swoim podopiecznym oraz pomaga przewozić dary z Polski dla potrzebujących w Ukrainie. Na wszystkich mszach modliliśmy się o pokój na Ukrainie, za obrońców tego kraju, za wszystkie służby i wolontariuszy posługujących na terenach objętych wojną oraz za wszystkich, których ta wojna dotyka.

 

 

 

W czasie kazania Ksiądz Rafał dał poruszające świadectwo życia na Ukrainie, pogrążonej przez wojnę. Zwrócił uwagę, że doświadczając na co dzień wojny, trudno być wolnym od nienawiści. Jednak patrząc na krzyż, należy być silnym i nie poddawać się, skupić na dobru, na pięknie, na tym, co daje siłę, aby zło nie miało dostępu do naszych serc. Zachęcał do wolności od zła i nienawiści, które prowadzi do zniszczenia. 

 

 

 

Oprawa wokalna Mszy św. miała uroczysty i niepowtarzalny nastrój dzięki Rodzinie Państwa Fedotowych z Łucka w Ukrainie, a mieszkających obecnie w Miedznie. Dzięki Pani Olenie i córkom: Solomii, Ustynie i Katerynie była to piękna modlitwa Słowem Bożym, słowem ludzkim i śpiewem.

 

 Ksiądz Rafał Szkopowiec serdecznie podziękował Księdzu Proboszczowi Jarosławowi Górskiemu i parafianom za pamięć modlitewną i pomoc materialną.

 Po mszy odbyła się zbiórka pieniężna do puszek, przeznaczona na pomoc ofiarom wojny.

 

Link do Mszy Świętej - 
https://youtu.be/o2iN8sTim70

 

Najnowsze zdjęcie

Msze Święte

Niedziele i święta:
900, 1130, 1700
1015 - kaplica w Wólce Miedzyńskiej
1430 - kaplica w Międzylesiu
 
Dni powszednie:
700, 1700,
(700, 1800
w sezonie wiosenno-letnim).

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Zwiastowania NMP
 
ul. Kościelna 1
07-106 Miedzna
tel.: +48 25 691 83 47

Konto bankowe

Powiatowy Bank Spółdzielczy
w Sokołowie Podlaskim
o/Miedzna:
 
53 9221 0000 0039 1456
3000 0010
Copyright © Parafia ZNMP w Miedznie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Oparte o Joomla!, Afterburner i JoomGallery.