XXII Dzień Papieski w naszej Parafii.

 

 

 Dnia 16 października w Polsce obchodziliśmy XXII Dzień Papieski pod hasłem „Blask Prawdy”. To wydarzenie upamiętnia bogatą spuściznę życia i działalności św. Jana Pawła II, który 16 października 1979 roku został wybrany na Stolicę Piotrową, stając się następcą św. Piotra — Papieżem.

Jak od wielu lat, św. Jan Paweł II został również uhonorowany w naszej Sanktuarium. Schola ,,Dzieci Maryi" zaangażowała się w to wydarzenie, przygotowując i uświetniając liturgię Mszy Świętej, przygotowanymi okolicznościowymi pieśniami.

 

 

   

 

 

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Miedznie przygotowali prace plastyczne przedstawiające postać świętego papieża, które zawisły w widocznym miejscu w kościele.

 

Ten dzień stał się okazją do przypomnienia wszystkim sylwetki św. Jana Pawła II, jego nauczania oraz życia, zachęta do sięgnięcia po słowa i dzieła wspomnianego świętego Polaka, do czego zachęcał w homilii Ks. Proboszcz Jarosław Górski.

Duchowym i materialnym dziedzictwem świętego Jana Pawła II jest Dzieło Fundacji Nowego Tysiąclecia. Również w naszej parafii nie zapomnieliśmy o tym dziele, składając ofiary do puszek na potrzeby ubogiej i zdolnej młodzieży, która kieruję się wartościami wskazanymi przez Papieża Polaka.

 

Najnowsze zdjęcie

Msze Święte

Niedziele i święta:
900, 1130, 1700
1015 - kaplica w Wólce Miedzyńskiej
1430 - kaplica w Międzylesiu
 
Dni powszednie:
700, 1700,
(700, 1800
w sezonie wiosenno-letnim).

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Zwiastowania NMP
 
ul. Kościelna 1
07-106 Miedzna
tel.: +48 25 691 83 47

Konto bankowe

Powiatowy Bank Spółdzielczy
w Sokołowie Podlaskim
o/Miedzna:
 
53 9221 0000 0039 1456
3000 0010
Copyright © Parafia ZNMP w Miedznie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Oparte o Joomla!, Afterburner i JoomGallery.