II Drohiczyńska Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę ruszyła z Miedzny!

 

W dniu 21 sierpnia z naszej parafii wyruszyła II Drohiczyńska Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę. Wyjazd pielgrzymów poprzedziła uroczysta Eucharystia, której przewodniczył ks. Biskup Piotr Sawczuk. W homilii ks. Biskup zwrócił uwagę na motywację pielgrzymowania. „Bóg ofiarował nam swojego Syna, Syn ofiarował nam swoją Matkę i my czujemy się zobowiązani, aby Bogu się odwdzięczyć, aby ofiarować Mu coś od siebie: trud pielgrzymi, modlitwę, ból mięśni. Jesteście z różnych parafii, z różnych rodzin. Zabieracie ze sobą w drogę cząstkę tego, czym jesteście, kim jesteście, czym na co dzień żyjecie i co was w jakiejś mierze tworzy” – powiedział.  Nawiązując do czytań mszalnych zauważył, że „Jezus chce dzisiaj powiedzieć, że sama zewnętrzna przynależność do Kościoła, imię zapisane do ksiąg parafialnych, różaniec w samochodzie zawieszony na lusterku, obraz Maryi i krzyż na ścianie, czy stryj kanonik nie wystarczą do zbawienia (…) Kościół z woli Chrystusa nie tylko przypomina i zachęca do wchodzenia ciasną bramą, ale też oferuje duchową pomoc dla zmęczonych, dla zniechęconych, tracących siły. Wszyscy jesteśmy zaproszeni do składania pokornego świadectwa o pięknie chrześcijańskiego życia”.

Pomysłodawcą i kierownikiem pielgrzymki jest ks. Bartosz Ojdana. Na zakończenie Eucharystii podziękował ks. Biskupowi oraz miejscowemu proboszczowi ks. kan. Jarosławowi Górskiemu. Wręczył im pamiątkowy kubek oraz rowerowy dzwonek.

Tegoroczne pielgrzymka przebiega pod hasłem „Jedziemy w pokoju Chrystusa”. Sześćdziesięciu pięciu rowerzystów w czterech grupach wyruszyło na pielgrzymkowy szlak. W grupie pątników znajduje się pięciu kapłanów. Przed oblicze Pani Jasnogórskiej grupa dotrze 25 sierpnia. Na Jasnej Górze powita ich ks. bp Piotr Sawczuk.

 

Więcej zdjęć na stronie naszej diecezji

Wyruszyła II Drohiczyńska Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę | Diecezja Drohiczyńska (drohiczynska.pl)

Najnowsze zdjęcie

Msze Święte

Niedziele i święta:
900, 1130, 1700
1015 - kaplica w Wólce Miedzyńskiej
1430 - kaplica w Międzylesiu
 
Dni powszednie:
700, 1700,
(700, 1800
w sezonie wiosenno-letnim).

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Zwiastowania NMP
 
ul. Kościelna 1
07-106 Miedzna
tel.: +48 25 691 83 47

Konto bankowe

Powiatowy Bank Spółdzielczy
w Sokołowie Podlaskim
o/Miedzna:
 
53 9221 0000 0039 1456
3000 0010
Copyright © Parafia ZNMP w Miedznie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Oparte o Joomla!, Afterburner i JoomGallery.