Przedświąteczna atmosfera stolicy

Dnia 18 grudnia 2016 roku grupa 60 mieszkańców z parafii Miedzna wybrała się na wycieczkę do Warszawy, której organizatorem był Ksiądz Piotr Karwowski. Większą część tej grupy stanowiła młodzież. Pierwszym obiektem, do którego się udaliśmy było warszawsko-praskie Wyższe Seminarium Duchowne. Zobaczyliśmy tam ciekawy spektakl, pod tytułem ,,Don Camillo", w którym występowali tamtejsi klerycy. Opowiadał on o wójcie Pepponie oraz księdzu proboszczu, którego imię podano w tytule komedii. Humorystycznie rywalizowali oni o zdobycie serc mieszkańców miasteczka. Celem tej sztuki było przybliżenie ludziom faktu, jak ważne jest przesłanie ,,No to zgoda, a Bóg wtedy rękę poda.” Spektakl był naprawdę ciekawy, a zarazem śmieszny, gdyż rozweselenia na twarzach widzów nie brakowało.

Po zakończeniu spektaklu mogliśmy zwiedzić gmach seminarium i zapoznać się z życiem codziennym kleryków. Niestety z powodu zmiany terminu naszego wyjazdu nie udało się nam dostać do drugiego z warszawskich seminariów, aby obejrzeć spektakl „Silniejszy od nienawiści”. Następnie przejechaliśmy na Stare Miasto, gdzie mieliśmy dużo czasu wolnego na wieczorny spacer po Krakowskim Przedmieściu, posiłek w którejś z restauracji, zwiedzanie warszawskiej katedry i innych kościołów oraz obejrzenie pięknych dekoracji bożonarodzeniowych, oraz ozdób świątecznych.

Mimo, iż do domów wróciliśmy nieco przed północą, to i tak byliśmy bardzo zrelaksowani i zadowoleni. Na takie wycieczki chcielibyśmy jeździć częściej i mamy nadzieję, że będziemy mieli do tego okazje.

Klaudia Sobolewska

Najnowsze zdjęcie

Msze Święte

Niedziele i święta:
900, 1130, 1700
1015 - kaplica w Wólce Miedzyńskiej
1430 - kaplica w Międzylesiu
 
Dni powszednie:
700, 1700,
(700, 1800
w sezonie wiosenno-letnim).

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Zwiastowania NMP
 
ul. Kościelna 1
07-106 Miedzna
tel.: +48 25 691 83 47

Konto bankowe

Powiatowy Bank Spółdzielczy
w Sokołowie Podlaskim
o/Miedzna:
 
53 9221 0000 0039 1456
3000 0010
Copyright © Parafia ZNMP w Miedznie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Oparte o Joomla!, Afterburner i JoomGallery.