IV Niedziela Adwentu 18.12.2022r.

 

1.Dziękuję wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przeżycie Kanonicznej Wizytacji J. E. Ks. Bpa Piotra Sawczuka w naszej Parafii. Towarzyszyły jej wspólne modlitwy i spotkania z Ks. Biskupem w szkole, przedszkolu, Środowiskowym Domu Samopomocy i Urzędzie Gminy, w Kaplicach i Kościele Parafialnym. Dziękuję za przygotowane przedstawienia i dobry klimat tych spotkań.

2.Dziś po Mszy świętej o godz. 11.30. odbędzie spotkanie kandydatów przygotowujących się do bierzmowania. Również dziś KSM naszej parafii po każdej Mszy świętej rozprowadza przed kościołem zapakowane i pobłogosławione sianko, które położymy pod obrusem na wigilijnym stole. Zachęcamy do wsparcia działalności naszego oddziału KSM.

3. Do chorych z sakramentami pojedziemy we środę 21.12. od godz. 9.00. Prosimy zgłosić chorych w zakrystii lub kancelarii.

4. W sobotę 24.12. Wigilia Bożego Narodzenia. Powinna ona być przeżywana według duchowości i tradycji katolickiej, dlatego przypominamy, że potrawy wigilijne są potrawami postnymi. Wieczerzę rozpoczynamy od znaku krzyża i zapalenia świecy, odczytania fragmentu Ewangelii według św. Łukasza o narodzeniu Jezusa. Po odczytaniu Ewangelii należy pomodlić się za rodzinę oraz za naszych zmarłych. Łamiąc się pobłogosławionym opłatkiem, składamy sobie życzenia.

5. Harcerze przynieśli do naszego kościoła Betlejemskie Światło Pokoju. Po Mszach św. można od niego zapalić znicz lub lampion i zabrać to światło do naszych domów, aby zapłonęło na stołach wigilijnych.

6. Uroczystość Bożego Narodzenia rozpoczniemy od Pasterki w Miedzeńskim Sanktuarium o godz. 24.00. Pasterkę w Kaplicy w Międzylesiu odprawimy o godz. 22.00.

7. W niedzielę 25 grudnia - Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. o godz. 9.00 w Sanktuarium, 10.15- Kaplica Wólka Miedzyńska i o godz. 11.30. w Sanktuarium. Nie będzie Mszy św. w kaplicy w Międzylesiu i w Miedznie o godz. 17.00.

8. W poniedziałek 26 grudnia – Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. odprawimy według porządku niedzielnego. Ofiary składane na tacę przeznaczone będą na Uczelnie Katolickie.

9. Przed kościołem rozprowadzamy świece w ramach akcji „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom" w cenie 20 zł. 10. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na tacę. Zauważmy i weźmy tygodnik "Niedziela".

Najnowsze zdjęcie

Msze Święte

Niedziele i święta:
900, 1130, 1700
1015 - kaplica w Wólce Miedzyńskiej
1430 - kaplica w Międzylesiu
 
Dni powszednie:
700, 1700,
(700, 1800
w sezonie wiosenno-letnim).

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Zwiastowania NMP
 
ul. Kościelna 1
07-106 Miedzna
tel.: +48 25 691 83 47

Konto bankowe

Powiatowy Bank Spółdzielczy
w Sokołowie Podlaskim
o/Miedzna:
 
53 9221 0000 0039 1456
3000 0010
Copyright © Parafia ZNMP w Miedznie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Oparte o Joomla!, Afterburner i JoomGallery.