VII Niedziela Wielkanocna - 29 V 2022

1. Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

 

2. Do soboty trwa Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego - odprawiamy ją razem z nab. majowym i czerwcowym po Mszy św. o godz. 18.00.

 

3. Za tydzień Uroczystość Zesłania Ducha św., a zarazem początek w naszej parafii 40-godz. nabożeństwa adoracyjnego. W tych dniach : 5.06. niedziela, 6.06. poniedziałek, 7.06. wtorek, Msze św. będą sprawowane o godz: 9.00., 11.30., 17.00, a między nimi adoracja Najśw. Sakramentu. Zachęcamy do adoracji KŻR i pozostałych parafian. Słowo Boże w tych dniach będzie głosił Ks. Maciej Onaszkiewicz. We wtorek ofiary złożone na tacę przeznaczone będą do dyspozycji Ks. Rekolekcjonisty. W Uroczystość Zesłania Ducha św. nie ma Mszy św. w kaplicach.

 

4. W tym tygodniu:

- I czwartek miesiąca, po Mszy św. o 18.00. modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne.

- I piątek miesiąca- po Mszy św. o 18.00. wystawienie Najśw. Sakramentu i Nab. do Serca Jezusa.

I sobota miesiąca maja. Nabożeństwo do MB Miedzeńskiej. Początek modlitwy będzie o godz. 18.00. przy kaplicy Objawienia Maryi, później procesja różańcowa do Sanktuarium, gdzie będzie adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi. Na zakończenie będzie sprawowana Msza św. w intencjach obecnych na nabożeństwie i tych złożonych do skrzynki przy wyjściu z kościoła.Treścią tego rozważania będzie I Przykazanie Kościelne ” W niedziele i święta nakazane uczestniczyć we Mszy św. i powstrzymać się od prac niekoniecznych”. ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W TEJ MODLITWIE.

 

5. Spotkanie dzieci mających przyjąć I Komunię Św. oraz ich Rodziców odbędzie się w poniedziałek (jutro) 30 maja o godz. 16.30.

 

6.  W dniu dzisiejszym o godz. 10.00. w kościele katedralnym w Drohiczynie Ks. Bp Piotr ustanowił w posłudze lektora czterech ministrantów z naszej parafii. Od dzisiejszego dnia będą oni czytali w kościele Słowo Boże, a strojem liturgicznym zamiast komży będzie alba. Naszym nowym lektorom i ich rodzicom życzymy wielu łask Bożych.

 

7.  Próby dzieci z kl. IV mających przeżywać swoją pierwszą rocznicę Komunii Świętej odbędą się we wtorek i w środę o godz. 16.00. Obecność obowiązkowa.

 

8.  W dniach 25-31 lipca organizowana jest wycieczka młodzieży z naszej parafii do Zakopanego. W ramach wycieczki przewidziane są wyjścia w góry, zwiedzanie Zakopanego, spływ Dunajcem, pobyt w termach Chochołowskich, całodzienny wyjazd na Słowację, a w drodze powrotnej zwiedzanie Krakowa. Wyjazd z racji na charakter przewidziany jest dla uczniów od klasy VII wzwyż. Koszt wyjazdu 950 zł. Szczegóły i zapisy u ks. Bartosza.

 

9. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary złożone na tacę , zauważmy i weźmy tygodnik " Niedziela". Przyjmujemy również wpłaty na prenumeratę na drugi kwartał w wysokości 104 zł.

Najnowsze zdjęcie

Msze Święte

Niedziele i święta:
900, 1130, 1700
1015 - kaplica w Wólce Miedzyńskiej
1430 - kaplica w Międzylesiu
 
Dni powszednie:
700, 1700,
(700, 1800
w sezonie wiosenno-letnim).

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Zwiastowania NMP
 
ul. Kościelna 1
07-106 Miedzna
tel.: +48 25 691 83 47

Konto bankowe

Powiatowy Bank Spółdzielczy
w Sokołowie Podlaskim
o/Miedzna:
 
53 9221 0000 0039 1456
3000 0010
Copyright © Parafia ZNMP w Miedznie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Oparte o Joomla!, Afterburner i JoomGallery.