XXXII Niedziela Zwykła - 7 XI 2021

1. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie Uroczystości Wszystkich Świętych: OSP Miedzna za wypożyczenie agregatu, ŚDS za wypożyczenie nagłośnienia, Współpracownikom i służbie liturgicznej - Bóg zapłać.

 

2. Dziś I niedz. miesiąca zmiana taj. Różańca i adoracja Najśw. Sakramentu po Mszy św. o 11.30. Dziś również aby uzyskać odpust zupełny pójdziemy procesjonalnie na cmentarz odmawiając różaniec, po Mszy św. o godz. 11.30. Jutro ostatni dzień pójdziemy na cmentarz po Mszy św. o godz. 17.00. Wypominkowy różaniec i czytanie kartek rozpoczniemy od 9.11. po Mszy św. o godz.17.00.

Kolejność czytania kartek wypominkowych:

Poniedziałek - Tchórzowa i Wrotnów,
Wtorek - Orzeszówka i Poszewka,
Środa - Wrzoski i Wola Orzeszowska,
Czwartek - Żeleźniki,
Piątek - I cz. Miedzny,
Sobota - II cz. Miedzny i kartki z poza parafii.                                                                

W kaplicach czytanie wypominek od następnej niedzieli po Mszach św.

 

3. 11 listopada 1918 r. po długim czasie niewoli i zaborów Polska na nowo się odrodziła. We czwartek 103 rocznica odzyskania Niepodległości. Wspominając czas trudnego wykuwania Niepodległości Polski, chcemy w tym dniu szczególnie pamiętać o tych, którzy oddali życie w obronie Ojczyzny. To powód do dumy i wzmocnienia własnej tożsamości narodowej, a zarazem wdzięczności względem wszystkich, którzy wolność zdobywali, a później ją podtrzymywali. Polecajmy Bogu w modlitwie sprawy naszej Ojczyzny. Msza św. za Ojczyznę o godz. 9.00., wieczorna Msza św. o godz. 17.00

 

4. W niedzielę 14.11. za tydzień zapraszamy o godz. 18.00. do miedzeńskiej biblioteki na koncert pt.” życie dla ŻYCIA”. Tematem będzie refleksja nad przemijaniem życia ziemskiego dla Życia Wiecznego. Koncert poprowadzą muzycy i osoby śpiewające z naszej parafii. Zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu.

 

5. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży z naszej parafii w najbliższą niedzielę 14.11 przed kościołem zorganizuje kiermasz domowych ciast. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na młodzieżowe adwentowe rekolekcje w których udział weźmie młodzież z naszej parafii oraz na wakacyjny wyjazd. Zachęcamy do włączenia się w te akcje.

 

6.   Za tydzień gościć będziemy przedstawiciela naszego WSD w Drohiczynie. Wygłosi on homilie i zbierze ofiary na tacę, wspierające tę uczelnię.

 

7. Zauważmy i weźmy tygodnik "Niedziela". Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę. Za tydzień Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym - zbiórka ofiar do puszek na ten cel.

Najnowsze zdjęcie

Msze Święte

Niedziele i święta:
900, 1130, 1700
1015 - kaplica w Wólce Miedzyńskiej
1430 - kaplica w Międzylesiu
 
Dni powszednie:
700, 1700,
(700, 1800
w sezonie wiosenno-letnim).

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Zwiastowania NMP
 
ul. Kościelna 1
07-106 Miedzna
tel.: +48 25 691 83 47

Konto bankowe

Powiatowy Bank Spółdzielczy
w Sokołowie Podlaskim
o/Miedzna:
 
53 9221 0000 0039 1456
3000 0010
Copyright © Parafia ZNMP w Miedznie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Oparte o Joomla!, Afterburner i JoomGallery.