Triduum Paschalne

Wielki Czwartek

Tego dnia w kościołach całego świata wspomina się wydarzenie z Wieczernika, którym było ustanowienie Eucharystii oraz Kapłaństwa. Wierni w godzinach wieczornych gromadzą się w kościołach Parafialnych, aby uczestniczyć w uroczystych obchodach Mszy Wieczerzy Pańskiej.

Msza święta koncelebrowana przez kapłanów naszej parafii rozpoczęła się o godzinie 18.00.

Liturgia słowa usłyszana tego dnia, wskazywała na ustanowienie przez Jezusa Eucharystii.

Ks. Proboszcz w wygłoszonej homilii zwrócił uwagę na dwa sakramenty. Pierwszym była Eucharystia, jako dar dla całego kościoła i dla każdego człowieka. Zadając pytanie o to jak przeżywaliśmy i przeżywamy dziś ten, zachęcił do refleksji nad tym zagadnieniem czy przypadkiem nie jesteśmy “ospali”, niczym uczniowie w Ogrodzie Getsemani. Mówiąc o sakramencie kapłaństwa przypomniał o odpowiedzialności i trudach kapłaństwa i o potrzebie modlitwy za już powołanych i o nowe powołania do tej szczególnej służby w Kościele. Na koniec zwrócił się do kandydatów na ministrantów i przybyłych dzieci z klas trzecich.

W dalszej części Mszy Świętej kandydaci do służby ministranckiej zostali włączeni do grona Liturgicznej Służby Ołtarza, przyjmując szatę liturgiczną - komżę i składając przysięgę ministrancką.

Po Komunii Świętej zostały poświęcone i rozdane modlitewniki dla uczniów klas trzecich przygotowujących się do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej.

Z racji dnia ustanowienia Kapłaństwa, przedstawiciele scholi ,,Dzieci Maryi”, LSO, Wspólnota Przyjaciół Oblubieńca, Kościół Domowy, Apostolat ,,Margerytki” złożyli okolicznościowe życzenia kapłanom naszej Parafii.

Powiatowy Bank Spółdzielczy
w Sokołowie Podlaskim