Triduum Paschalne

Wielki Czwartek

Tego dnia w kościołach całego świata wspomina się wydarzenie z Wieczernika, którym było ustanowienie Eucharystii oraz Kapłaństwa. Wierni w godzinach wieczornych gromadzą się w kościołach Parafialnych, aby uczestniczyć w uroczystych obchodach Mszy Wieczerzy Pańskiej.

Msza święta koncelebrowana przez kapłanów naszej parafii rozpoczęła się o godzinie 18.00.

Liturgia słowa usłyszana tego dnia, wskazywała na ustanowienie przez Jezusa Eucharystii.

Ks. Proboszcz w wygłoszonej homilii zwrócił uwagę na dwa sakramenty. Pierwszym była Eucharystia, jako dar dla całego kościoła i dla każdego człowieka. Zadając pytanie o to jak przeżywaliśmy i przeżywamy dziś ten, zachęcił do refleksji nad tym zagadnieniem czy przypadkiem nie jesteśmy “ospali”, niczym uczniowie w Ogrodzie Getsemani. Mówiąc o sakramencie kapłaństwa przypomniał o odpowiedzialności i trudach kapłaństwa i o potrzebie modlitwy za już powołanych i o nowe powołania do tej szczególnej służby w Kościele. Na koniec zwrócił się do kandydatów na ministrantów i przybyłych dzieci z klas trzecich.

W dalszej części Mszy Świętej kandydaci do służby ministranckiej zostali włączeni do grona Liturgicznej Służby Ołtarza, przyjmując szatę liturgiczną - komżę i składając przysięgę ministrancką.

Po Komunii Świętej zostały poświęcone i rozdane modlitewniki dla uczniów klas trzecich przygotowujących się do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej.

Z racji dnia ustanowienia Kapłaństwa, przedstawiciele scholi ,,Dzieci Maryi”, LSO, Wspólnota Przyjaciół Oblubieńca, Kościół Domowy, Apostolat ,,Margerytki” złożyli okolicznościowe życzenia kapłanom naszej Parafii.

Najnowsze zdjęcie

Msze Święte

Niedziele i święta:
900, 1130, 1700
1015 - kaplica w Wólce Miedzyńskiej
1430 - kaplica w Międzylesiu
 
Dni powszednie:
700, 1700,
(700, 1800
w sezonie wiosenno-letnim).

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Zwiastowania NMP
 
ul. Kościelna 1
07-106 Miedzna
tel.: +48 25 691 83 47

Konto bankowe

Powiatowy Bank Spółdzielczy
w Sokołowie Podlaskim
o/Miedzna:
 
53 9221 0000 0039 1456
3000 0010
Copyright © Parafia ZNMP w Miedznie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Oparte o Joomla!, Afterburner i JoomGallery.