UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO - 25 grudnia 2016

 1. Dziękuję Ks. Prał. prof. dr hab. Tadeuszowi Syczewskiemu - Rektorowi WSD oraz Ks. Marcinowi Gołębiewskiemu - dyrektorowi Centrum Informacji Diecezji Drohiczyńskiej za pomoc i posługę sakramentalną w naszej parafii.
 2. Przy wyjściu ze świątyni można kupić kalendarze seminaryjne na nowy rok. Ich cena to 5 zł. Zachęcam do wsparcia w ten sposób naszego seminarium oraz powieszenie w domu katolickiego kalendarza.
 3. W czasie oktawy Uroczystości Narodzenia Pańskiego zachęcam do uczestnictwa w wieczornych Mszach świętych połączonych z rozważaniem Słowa Bożego na dany dzień:
  - jutro 26 grudnia Świętego Szczepana – pierwszego męczennika, po Mszach świętych zbiórka ofiar do puszek na KUL. Msze święte tego dnia jak w każdą niedzielę
  - wtorek 27 grudnia – świętego Jana Apostoła i Ewangelisty
  - środa 28 grudnia – świętych Młodzianków Męczenników z Betlejem
  - piątek 30 grudnia - świętej Rodziny z Nazaretu, tego dnia Msze święte o godzinach 9:00 i 17:00, zachęcam do udziału w nich całymi rodzinami prosząc o łaski i błogosławieństwo dla swoich najbliższych, tego dnia w naszej parafii będziemy mieć specjalnego gościa, na ten dzień jest udzielona dyspensa i można spożywać pokarmy mięsne
  - sobota 31 grudnia – świętego Sylwestra, po Mszy o 17:00 nabożeństwo dziękczynne za łaski minionego roku kalendarzowego
  - w niedzielę 1 stycznia obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Msze święte tego dnia jak w każdą niedzielę
 4. Wszystkie spotkanie opłatkowe dla przyparafialnych grup młodzieży i dorosłych odbędą się w styczniu.
 5. W drugim tygodniu stycznia rozpoczniemy wizytę duszpasterską w domach parafian zwaną kolędą.
 6. Jak co roku młodzież z KSMu odwiedzi mieszkańców naszej parafii podtrzymując tradycję śpiewu kolęd. Bardzo proszę o ich życzliwe przyjęcie.
  - 26 grudnia po godzinie 16:00 kolędnicy odwiedzą mieszkańców Miedzny
  - 27 grudnia po południu mieszkańców Woli Orzeszowskiej
  - 27 grudnia po południu mieszkańców Żeleźnik
  - 28 grudnia mieszkańców Orzeszówki i Wólki Miedzyńskiej
 7. Dziękuję panu Patrykowi Mielańczukowi z Wrotnowa za ofiarowanie choinek do naszego kościoła. Dziękuję także za wykonanie wieńców zdobiących nasz kościół pani Karolinie Czechowskiej z Orzeszówki. Dziękuje wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu świątecznego wystroju naszej świątyni.
 8. Dziękuję osobom, które pomogły w transporcie i przygotowaniu dwóch wystaw, które w ostatnim czasie odbywały się w domu pielgrzyma.
 9. Osoby, które zgłosiły chęć otrzymania zdjęć z pogrzebu śp. ks. Andrzeja mogą od jutra odbierać płyty ze zdjęciami od pana organisty. Dziękuję panu Dariuszowi Cholewie za ekspresowe wykonanie płyt.
 10. Zgodnie z decyzją Księdza Biskupa od 1 stycznia 2017 roku proboszczem naszej parafii będzie Ksiądz Jarosław Górski, dotychczasowy proboszcz parafii Kąty. Jego uroczyste wprowadzenie przez dziekana węgrowskiego i powitanie przez parafian odbędzie się 1 stycznia na Mszy świętej o godzinie 9:00.
 11. Wszystkie podawane ogłoszenia oraz intencje mszalne znajdują się na stronie internetowej naszej parafii. Zachęcam do jej odwiedzenia. Dziękuję panu Jakubowi Parysowi za administrowanie naszej strony internetowej.
 12. Życzenia Świąteczne dla parafian i gości.

Ks. Piotr Karwowski

Najnowsze zdjęcie

Msze Święte

Niedziele i święta:
900, 1130, 1700
1015 - kaplica w Wólce Miedzyńskiej
1430 - kaplica w Międzylesiu
 
Dni powszednie:
700, 1700,
(700, 1800
w sezonie wiosenno-letnim).

 

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Zwiastowania NMP
ul. Kościelna 1
07-106 Miedzna
tel.: +48256918347
email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Copyright © Parafia ZNMP w Miedznie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Oparte o Joomla!, Afterburner i JoomGallery.