XXII Niedziela Zwykła - 30 VIII 2020

1. Dziś Uroczystości Odpustowe ku czci MB Częstochowskiej w kaplicy w Międzylesiu. Suma odpustowa o godz. 12.00.

2. We wtorek 1.09. – obchodzimy 81 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy oddali życie w obronie naszej Ojczyzny.

Jest to również początek Roku Szkolnego 2020/2021. Pragniemy zawierzyć Panu Bogu rozpoczynający się czas nauki, dlatego zapraszamy dzieci ze szkoły podstawowej i młodzież oraz grono pedagogiczne, pracowników szkół, rodziców oraz władze Gminy na Mszę Świętą w poniedziałek 31.08.2020. o godz. 18.00. Możliwość spowiedzi od godz. 17.00. Podczas Mszy św. nastąpi poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych.

3. W tym tygodniu wypada:

- I czwartek miesiąca- po Mszy św. o 18.00. wystawienie Najśw. Sakramentu

- rozważania Lectio divina i modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne poprowadzi wspólnota Przyjaciół Oblubieńca.

- I pierwszy piątek- spowiedź rano o 6.30 i po południu od 17.00. Zachęcamy do spowiedzi dzieci i młodzież, aby nowy rok szkolny rozpocząć i czystym sercem i    Komunią św.

- I sobota miesiąca- Nabożeństwo do MB Miedzeńskiej. Kolejne z cyklu miedzeńskich nabożeństw różańcowych. Tytułem IV taj. bolesna - Dźwiganie krzyża. Początek modlitwy o godz. 18.00. przy kaplicy objawienia Maryi, później procesja różańcowa do Sanktuarium, gdzie będzie adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi. Na zakończenie będzie sprawowana Msza św. w intencjach obecnych na nabożeństwie i tych złożonych do skrzynki przy wyjściu z kościoła. ZAPRASZAMY.

4. Od początku września przyjmować będziemy intencje mszalne na rok 2021. Dziś kancelaria nie będzie czynna. W kaplicach intencje mszalne przyjmujemy od następnej niedzieli.

5. W najbliższą niedzielę 6.09. Przeżywać będziemy Uroczystość Odpustową Narodzenia NMP. Suma odpustowa o godz. 12.00. Przewodniczył Jej będzie i Słowo Boże wygłosi J.E. Ks. Bp Piotr Sawczuk. Będą to również obchody 550 r. pierwszej wzmianki o istnieniu naszej Parafii. Prosimy o przygotowanie pocztów sztandarowych, zapraszamy strażaków, dzieci do sypania kwiatków, do niesienia poduszek, starszych do niesienia chorągwi, feretronów. W kaplicach Mszy św. nie ma. Gromadzimy się w parafialnym kościele, aby uczcić naszą Patronkę Maryję Pocieszycielkę. Święcimy na Mszach św. ziarno siewne. W tym roku nie ma pieszej pielgrzymki z Węgrowa.

6. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na tacę. Zauważmy i weźmy tygodnik "Niedziela".