III NIEDZIELA ADWENTU - 11 grudnia 2016

1. W piątkowym wieczór zasmuciła nas informacja o nagłej śmierci naszego Księdza Proboszcza. Ś.P. Ksiądz Kanonik Andrzej Oleszczuk posługiwał w Miedznie najpierw jako wikariusz w latach 1992-1997, a następnie jako proboszcz od 2008 roku. Przeżył 56 lat życia, w tym w kapłaństwie 30 lat. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach dziękując za posługę w naszej parafii.
  2. W niedzielę po Mszy świętej o 17:00 odbędzie się przeniesienie ciała z domu pogrzebowego do kościoła oraz różaniec w intencji zmarłego. Przez cały poniedziałek i wtorek ciało będzie wystawione w kościele. Zachęcam do indywidualnego lub zorganizowanego przez różne koła i stowarzyszenia czuwania oraz modlitwy przy ciele naszego Księdza Proboszcza.
  3. We wtorek różaniec o godzinie 18:15, a po nim o 19:00 Msza święta w intencji zmarłego z udziałem kapłanów dekanatu węgrowskiego.
  4. Pogrzeb odbędzie się w środę o godzinie 11:00. Przewodniczyć mu będzie J.E. Ks. Biskup Tadeusz Pikus. Duża część ławek w kościele będzie zarezerwowana dla kapłanów. Dodatkowe miejsca siedzące będą przygotowane w kaplicy Matki Bożej różańcowej. Poczty sztandarowe proszę, aby ustawiały się w głównej nawie. Pochowanie odbędzie się na naszym cmentarzu parafialnym. Proszę o niesienie kwiatów i wieńców za krzyżem w drodze na cmentarz.
  5. Dziękuję wszystkim osobom, które złożyły ofiarę z płodów rolnych bądź ofiarę pieniężną na potrzeby WSD w Drohiczynie.
  6. Po Mszach świętych można nabyć pocztówki Bożonarodzeniowe. Rozprowadza je parafialny KSM. Cena pocztówki to 1 zł. Zatroszczmy się o to, aby życzenia i kartki, które wysyłamy do naszych najbliższych wyraźnie wskazywały na chrześcijański charakter świąt Bożego Narodzenia.
  7. Część ofiar z dzisiejszych Mszy zostanie przeznaczona na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. W ten sposób wspieramy Kościół Katolicki w krajach byłego Związku Radzieckiego.
  8. Kiermasz i wystawa mająca być dziś w domu pielgrzyma odbędzie się za tydzień.

Ks. Piotr Karwowski