III niedziela zwykła - 27 I 2019

1.   Dnia 2 lutego będziemy świętować Ofiarowanie Pańskie, nazywane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Podczas każdej Mszy Świętej pobłogosławimy świece, których blask ma wskazywać na Pana Jezusa – Światłość na oświecenie pogan. Msze Święte w kościele o godz. 9:00 i 17:00. W Kaplicach Msza Św. o godz: 10:15

2.    Tego samego dnia z ustanowienia św. Jana Pawła II obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Dziękujemy Panu Bogu za powołania do życia zakonnego w Kościele. Taca przeznaczona na zakony.Wieczorem 2 lutego w całej diecezji w godz. Apelu Jasnogórskiego gromadzimy się w rodzinach na modlitwie, powierzając Ojczyznę, parafię, kapłanów i rodziny Bogu. Modlitwa niech przebiega według porządku, który jest w folderze otrzymanym przez rodzinę podczas kolędy. Kto nie otrzymał folderu może go wziąć ze stolika przy wyjściu z kościoła.

3.    W tym tygodniu wypada:

- I piątek miesiąca- po Mszy św. o 17.00. wystawienie Najśw. Sakramentu i Nab. do Serca Jezusa. W I piątek miesiąca spowiedź od godziny 16:00.

- I sobota miesiąca- po Mszy św. o 17.00. wystawienie Najśw. Sakramentu i modlitwy do MB Miedzeńskiej.

4.    Za tydzień I niedziela miesiąca, po Mszy św. o 11.30. adoracja Najśw. Sakramentu i zmiana taj. różańcowych.

5.   Porządek kolędy:

Wtorek - od godz. 9.00. Miedzna ul. Żurawia, ul. Kościuszki, ul. Kredytowa.
Środa - od godz. 9.00. Miedzna ul. Orzeszowska (początek od str. Orzeszówki).

Gdybyśmy kogoś ominęli lub nie była możliwa wizyta księdza w terminie, prosimy o zgłoszenie w zakrystii i ustalenie nowego terminu spotkania.

6.   Pan Filipowski Henryk zam. Miedzna Kolonia Pieńki, który wraz z synem ulegli wypadkowi w czasie Wigilii, zwraca się za naszym pośrednictwem o pomoc w postaci słomy i paszy dla bydła. Kto mógłby udzielić takiej pomocy bardzo o nią prosimy.

7.   Za tydzień rozpoczniemy ferie dla dzieci w Domu Pielgrzyma. Szczegóły na plakatach. Lista uczestników jest już zamknięta.

Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na tacę, zauważmy i weźmy tygodnik "Niedziela". Przyjmujemy opłaty na I kwartał tygodnika ( 65 zł).