Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata - 25 XI 2018

1. Obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to święto patronalne Służby Liturgicznej Ołtarza, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Akcji Katolickiej, polecajmy te wspólnoty opiece Chrystusa Króla.

Dziś po Mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się spotkanie dzieci z klas trzecich, które mają przystąpić do I Komunii św.  W każdą ostatnią niedzielę miesiąca Msza św. o 11.30. będzie z kazaniem do dzieci. Rozlosujemy nagrody za uczestnictwo w Różańcu.

2. Codziennie do końca listopada po Mszy św. o godz.17.00.Odmawiamy różaniec wypominkowy.

3. Dziękujemy Panom Radnym za zebranie ofiar na ogrzewanie w kościele. Bóg zapłać również ofiarodawcom, Mieszkańcom naszej parafii i Gościom:

- p. Waldemar Ścięgosz - Wola Orzeszowska

- p. Sławomir Gmiter – Orzeszówka

- p. Patryk Mielańczuk – Wrotnów

4. Dziśprzy wyjściu z kościoła po Mszach św. w akcji „OD SERCA” rozdajemy bezpłatnie papierowe torby, które możemy zabrać do swoich domów i zgodnie z instrukcją wydrukowaną na torbach, wypełnić je produktami spożywczymi i chemicznymi. Ten dar „Od serca” przyniesiemy do kościoła do II niedzieli Adwentu 9.12. i postawmy je przy ołtarzu św. Stanisława. Ten konkretny gest miłosierdzia będzie najlepszym świadectwem naszej wrażliwości i włączenia się w dzieło charytatywne Kościoła. W ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom od następnej niedzieli rozprowadzać będziemy świece wigilijne ( 5,10, i 15 zł).

5.Najbliższe spotkanie kandydatów do bierzmowania odbędzie się w sobotę 8 grudnia po wieczornej Mszy Świętej.

6. W sobotę 15 grudnia organizowany jest wyjazd do Warszawy na dwa spektakle teatralne. Cena to 30 zł od osoby. Szczegółowe informacje na parafialnej stronie internetowej oraz na zielonej kartce w gablocie przed kościołem. Zapisy u ks. Piotra.

7. W tym tygodniu wypada I sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 17. Nabożeństwo do MB Miedzeńskiej.

8. Za tydzień I niedziela miesiąca, po Mszy św. o 11.30. adoracja Najśw. Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych.

9.W następną niedzielę 2.12. rozpoczynamy Adwent, czyli czas radosnego oczekiwania na przyjście Jezusa. RORATY w Adwencie będą odprawiane we środy i soboty o godz.7.00.

10. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na tacę . Zauważmy i weźmy tygodnik "Niedziela".