XXII NIEDZIELA ZWYKŁA - 2 IX 2018

1. Dziś 2.09. na Mszy św. o godz. 11.30. przeżywamy parafialne dziękczynienie za plony Przygotowującymi wieniec na tę uroczystość są mieszkańcy Międzylesia. Będą Oni nas również reprezentować na Dożynkach Diecezjalnych, które będą w Sadownym 8.09. Pozostałe wioski przygotowują kosze dożynkowe. Bóg zapłać Mieszkańcom Międzylesia, na czele z P. Markiem Matusikiem - Sołtysem - za przygotowanie odpustu ku czci MB Częstochowskiej.

2. Jutro w poniedziałek 3 września rozpoczniemy nowy rok szkolny 2018/2019. Pragniemy zawierzyć Panu Bogu rozpoczynający się czas nauki, dlatego zapraszamy dzieci ze szkoły podstawowej, młodzież gimnazjalną oraz grono pedagogiczne, pracowników szkół, rodziców oraz władze Gminy na Mszę Świętą o godzinie 8.00. Podczas Mszy św. nastąpi poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych;

3. W tym tygodniu wypada:
- I czwartek miesiąca- po Mszy św. o 18.00. wystawienie Najśw. Sakramentu i modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.

- I piątek spowiedź rano od 7.00 i po południu od 17.30. Zachęcamy do spowiedzi dzieci i młodzież, aby nowy rok szkolny rozpocząć i czystym sercem i Bożym błogosławieństwem.

4. Pielgrzymów idących z Drohiczyna do Loretto będziemy gościć na noclegu 7.09. Prosimy naszych Parafian, aby pątników przyjąć do swoich domów, tak jak pielgrzymów białostockich. W Woli Orzeszowskiej będą ok. 15.30. Do Miedzny przyjdą ok godz. 17.00. O 20.30. będą modlitwy wieczorne i Apel Jasnogórski. 8 września o godz. 7.00. wspólna z pielgrzymami Msza św. Pielgrzymów na odpoczynek przyjmijmy we Wrotnowie ok. 9.30. i Międzylesiu ok. 10.30.

5. Najbliższa zbiórka ministrantów odbędzie się w piątek 7 września po wieczornej Mszy Świętej. Wszystkich chętnych do rozpoczęcia służby ministranckiej zapraszamy na kolejną zbiórkę w sobotę 15 września o godz. 10:00. Do wstąpienia w szeregi ministrantów zapraszamy chłopców od 3 klasy szkoły podstawowej.

6 W sobotę 08.09 obchodzimy Święto Narodzenia NMP- nazywane Świętem MB Siewnej. Msze św. o godz. 07.00 w kościele i 18.00 przy kaplicy Objawienia. Weźmy ze sobą świece, które zapalimy w procesji wracając po Mszy św. do kościoła. Święcimy na Mszach św. ziarno siewne.

7. W najbliższą niedzielę 9.09. Przeżywać będziemy Uroczystość Odpustową Narodzenia NMP. Suma odpustowa o godz. 12.00. Przewodniczył Jej będzie i Słowo Boże wygłosi J.E. Ks. Bp. Senior Antonii Dydycz. Prosimy o przygotowanie pocztów sztandarowych, zapraszamy strażaków, dzieci do sypania kwiatków, do niesienia poduszek, starszych do niesienia chorągwi, feretronów. Prosimy też zgodnie z tradycją o upieczenie ciast i przywiezienie ich do Domu Pielgrzyma, abyśmy mogli ugościć pielgrzymów obecnych w naszym Sanktuarium. W kaplicach Mszy św. nie ma. Gromadzimy się w parafialnym kościele, aby uczcić naszą Patronkę Maryję Pocieszycielkę.

8. Bóg zapłać Parafianom za ofiarowanie i Panom Radnym parafialnym za zebranie ofiar na ogrzewanie w kościoła.

9. Rozprowadzamy kalendarze na 2019 r. przygotowane przez WSD w Drohiczynie. Cena 5 zł.

10. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na tacę. Zauważmy i weźmy tygodnik "Niedziela".