Uroczystość NMP Częstochowskiej - 26 VIII 2018

1. Dziś w Uroczystość MB Częstochowskiej obchodzimy odpust w Kaplicy w Międzylesiu. Msza Święta odpustowa o godz. 12.00. Uroczystość połączona jest z odsłonięciem tablicy na pamiątkę 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę.

2. W najbliższa sobotę – 1.09. – obchodzimy 79 rocznica wybuchu II wojny światowej. W tym dniu pamiętamy w modlitwie o tych, którzy zginęli: żołnierzach, ludności cywilnej i ofiarach napaści hitlerowskiej i sowieckiej na Polskę.

3. W tym tygodniu: I sobota miesiąca - Nabożeństwo do MB Miedzeńskiej. Kolejne z cyklu miedzeńskich nabożeństw różańcowych. Tytułem IV taj. różańca- Ofiarowanie Jezusa w Świątyni. Początek modlitwy o godz. 18.00. przy kaplicy objawienia Maryi, później procesja różańcowa do Sanktuarium, gdzie będzie adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi. Na zakończenie będzie sprawowana Msza św. w intencjach obecnych na nabożeństwie i tych złożonych do skrzynki przy wyjściu z kościoła. Prosimy aby obraz nieśli Mieszkańcy Wrotnowa. ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W TEJ MODLITWIE.

4. Parafialne dziękczynienie za plony odbędzie się za tydzień w I niedzielę 2.09. na Mszy św. o godz. 11.30. Przygotowującymi wieniec oraz liturgię na tę uroczystość będą mieszkańcy Międzylesia. Będą Oni nas również reprezentować na Dożynkach Diecezjalnych, które będą w Sadownym 8.09. Przedstawicieli pozostałych wiosek prosimy o przygotowanie koszów ze zbiorami z pól i sadów, wniesiemy je w uroczystej procesji i poczęstujemy nimi na zakończenie uczestników dziękczynnej Mszy Świętej.

5. Pielgrzymów podążających z Drohiczyna do Loretto k/ Łochowa będziemy gościć na noclegu 7.09. Będziemy prosić naszych Parafian aby pątników przyjąć do swoich domów.

6. W poniedziałek 3 września rozpoczniemy nowy rok szkolny 2018/2019. Pragniemy zawierzyć Panu Bogu rozpoczynający się czas nauki i pracy, dlatego zapraszamy dzieci ze szkoły podstawowej, młodzież gimnazjalną oraz grono pedagogiczne, pracowników szkół, rodziców oraz władze Gminy na Mszę Świętą o godzinie 8.00. Podczas Mszy św. nastąpi poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych;

7. Bóg zapłać mieszkańcom za ofiarowanie i Panom Radnym parafialnym za zbieranie ofiar na ogrzewanie w kościoła.

8. Rozprowadzamy kalendarze na 2019 r. przygotowane przez WSD w Drohiczynie. Cena 5 zł.

9. Intencje mszalne na rok 2019 przyjmujemy od początku września.

10. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na tacę. Zauważmy i weźmy tygodnik katolicki „Niedziela”. Przyjmujemy zapisy na III kwartał prenumeraty tygodnika.