XIX Niedziela Zwykła - 12 VIII 2018

1. W sierpniu Państwo radni będą zbierać I składkę ( 50 zł od rodziny) na instalacje ogrzewania w kościele. II składka będzie w październiku.

2. We wtorek wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego - kapłana i męczennika.

3. W środę przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP, a zarazem 98. rocznica Cudu nad Wisłą i Święto Wojska Polskiego. Msze św. jak w każdą niedzielę. Po każdej Mszy św. obrzęd pobłogosławienia ziół i kwiatów.

4. Odpust MB. Częstochowskiej w Kaplicy w Międzylesiu obchodzić będziemy w niedzielę 26.08. Msza św. odpustowa o godz. 12.00. Uroczystość połączona będzie z odsłonięciem tablicy na pamiątkę 100-lecia odzyskania przez naszą Ojczyznę Niepodległości.

5. Dziękujemy Paniom Edycie Ryczkowskiej, Edycie Wakulicz, Beacie Kobylińskiej, Małgorzacie Kopania, Juli Pankiewicz, Panu Wojciechowi Gerej, Chórowi Parafialnemu za prowadzenie śpiewów podczas Mszy św. i nabożeństw w czasie urlopu Pana Organisty.

6. Do 15.08. przychodząc codziennie do kościoła możemy uczestniczyć w duchowym pielgrzymowaniu. Podczas Mszy św. są czytane rozważania pielgrzymkowe, a na zakończenie odmawiamy dziesiątek Różańca św.

7. W sierpniu włączajmy się w modlitwę i postawę abstynencji i trzeźwości naszego narodu.

8. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na tacę. Zauważmy i weźmy tygodnik "Niedziela"( w nim artykuł o półkoloniach wakacyjnych w naszej Parafii).