XVIII Niedziela Zwykła - 5 VIII 2018

1.Dziś I niedziela miesiąca, po Mszy św. o 11.30. adoracja Najśw. Sakramentu i zmiana taj. różańcowych.

2.Dziś po Mszy św. o godz. 11.30. na plebanii spotkanie Rady Parafialnej.

3.Dziękujemy Naszym Szanownym Parafianom za przyjęcie w swoich gościnnych domach pielgrzymów Białostockiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Wczoraj i dziś gościliśmy również Białostocką Rowerową Pielgrzymkę na Jasną Górę. 8.08. we środę gościć będziemy Rowerową Pielgrzymkę na Jasną Górę z Wysokiego Mazowieckiego. 9.08. we czwartek o godz. 7.00. wspólna Msza św. Obie te pielgrzymki nocują w SP w Miedznie. Dziękujemy OSP Miedzna i GOK za udostępnienie swoich sal na kuchnię i jadalnię dla pielgrzymów.

4.Jeśli nie możemy podjąć tego fizycznego wysiłku, możemy w dniach 6.08.-15.08. przychodząc codziennie do kościoła uczestniczyć w pielgrzymowaniu duchowym. Podczas Mszy św. będą czytane rozważania pielgrzymkowe, a na zakończenie odmówimy dziesiątek Różańca św. Z racji na pogodę rezygnujemy z planów codziennego pielgrzymowania do Kaplicy Objawień Matki Bożej w Miedznie.

5.Jutro będziemy świętować tajemnicę Przemienienia Pańskiego, Msze św. o godz. 9.00. i 18.00. W czwartek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy. W piątek święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.

6.W sierpniu włączajmy się w modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania kogoś z nałogu pijaństwa warto ofiarować Panu Bogu swoją abstynencję lub trzeźwość.

7. W sierpniu Państwo radni będą zbierać I składkę na instalacje ogrzewania w kościele. II składka będzie w październiku.

8.Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na tacę. Zauważmy i weźmy tygodnik "Niedziela".