29 VII 2018

1. W minionym tygodniu w naszej parafii odbyły się wakacyjne półkolonie. Dziękujemy za wsparcie finansowe Urzędowi Gminy Miedzna oraz Bankowi Spółdzielczemu w Miedznie. Za opiekę nad dziećmi i pomoc dziękujemy: Pani Agnieszce, Pani Marzenie, Pani Małgorzacie, dziewczętom z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz Jakubowi. Za zorganizowanie półkolonii i czuwanie nad całością programu "Bóg zapłać" Ks. Piotrowi.

2. Dziś po każdej Mszy św. błogosławieństwo kierowców i pojazdów. Będziemy dziękować i prosić o szczęśliwą drogę i bezpieczną podróż. Każdy też będzie mógł w tym dniu wziąć udział w akcji organizowanej przez MIVA Polska – Akcji św. Krzysztof – „ podaruj 1 grosz za 1 km jazdy bez wypadku na misyjne środki transportu..." i złożyć swoją ofiarę do puszki na ten cel. Misjonarze polscy dzięki tej akcji otrzymują do krajów misyjnych środki transportu. Liczymy na wsparcie tego celu.

3. Po wysłuchaniu dzisiejszego apelu, włączajmy się w modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania kogoś z nałogu pijaństwa warto ofiarować Panu Bogu swoją trzeźwość lub abstynencję.

4. We czwartek 2.08. ok 18:15 przyjdą do nas na nocleg pielgrzymi Białostockiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę – ok. 300 osób. Przyjmijmy ich jak co roku do swoich domów. O 21:00 zapraszamy na wspólny Apel Jasnogórski. 3.08. w piątek o godz. 7:00. Msza św. z pielgrzymami. W sobotę 4.08. gościć będziemy rowerową pielgrzymkę na Jasną Górę.

5. We czwartek – 2 sierpnia po Mszy św. o godz.9.00 odprawianej przez Ks. Bpa Ordynariusza Tadeusza Pikusa w węgrowskiej bazylice wyjście Grupy Węgrowskiej na szlak pielgrzymi. Zachęcamy do udziału w 28 Drohiczyńskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Zapisy na pielgrzymkę trwają do środy na starej plebanii w Węgrowie w godz. 8:00-10:00 i 16:00-18:00. Później będzie jeszcze możliwość zapisania się na trasie. Zdanie bagaży pielgrzymów w środę na ul. Kościelnej przy Bazylice o godz.17:00.

6. Jeśli nie możemy podjąć tego fizycznego wysiłku, możemy w dniach 2.08.-15.08. przychodząc codziennie do kościoła uczestniczyć w pielgrzymowaniu duchowym. Podczas Mszy św. będą czytane rozważania pielgrzymkowe, a na zakończenie odmówimy dziesiątek Różańca św. Od 6.08. będziemy z różańcem pielgrzymować do Kaplicy Objawień Matki Bożej w Miedznie.

7. W tym tygodniu wypada:

- I czwartek miesiąca, po Mszy św. o 18.00. wystawienie Najśw. Sakramentu i modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.

- I piątek miesiąca- po Mszy św. o 18.00. wystawienie Najśw. Sakramentu i Nab. do Serca Jezusa. Początek spowiedzi od godziny 17:30.

- I sobota miesiąca. Nabożeństwo do MB Miedzeńskiej. Kolejne z cyklu miedzeńskich nabożeństw różańcowych. Tytułem III tajemnica radosna różańca - Narodzenie Jezusa. Początek modlitwy o godz. 18.00. przy kaplicy objawienia Maryi, później procesja różańcowa do Sanktuarium, gdzie będzie adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi. Na zakończenie będzie sprawowana Msza św. w intencjach obecnych na nabożeństwie i tych złożonych do skrzynki przy wyjściu z kościoła. Prosimy aby obraz nieśli Mieszkańcy Tchórzowej. SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W TEJ MODLITWIE.

8. Za tydzień I niedziela miesiąca, po Mszy św. o 11.30. adoracja Najśw. Sakramentu i zmiana taj. różańcowych.

9. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na tacę. Zauważmy i weźmy katolicki tygodnik "Niedziela".

10. Za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30. spotkanie Rady Parafialnej.