Uroczystość Trójcy Przenajświętszej - 27 V 2018

1.     Dzisiaj zakończenie czasu spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

2.    Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie w naszej parafii rocznicy I Komunii św. Był to dzień odpustu parafialnego. Dziękujemy pocztom sztandarowym: OSP Wrotnów, OSP Żeleźniki i Solidarności Rolników. Dziękujemy też zaangażowanym w przygotowanie I Komunii św. za dekoracje kościoła i dar ołtarza. Trwa "Biały Tydzień". Każdy dzień ma swój temat.

3.     W środę po wieczornej Mszy Św. odbędzie się próba dla dzieci z klasy III SP (chłopców i dziewczynek) oraz innych dziewczynek chcących sypać kwiatki podczas procesji Bożego Ciała.

4.     W czwartek / 31.05 / obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. godz. 09.00 ; 11.30 i po niej procesja eucharystyczna do 4 ołtarzy i o 17.00. Mszy św. w kaplicach nie ma. Gromadzimy się w kościele parafialnym, by oddać cześć Jezusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie. Prosimy o przygotowanie ołtarzy, o udział OSP, pocztów sztandarowych, zapraszamy dzieci do sypania kwiatków, a poszczególne miejscowości niech przygotują chorągwie i feretrony do niesienia w czasie procesji. Przez kolejne dni po Uroczystości Bożego Ciała aż do czwartku po Mszy św. o 18.00 odbywa się procesja Eucharystyczna. Zapraszamy do udziału.

5.        W piątek rozpoczyna się miesiąc czerwiec – Zapraszamy na nabożeństwa ku czci Serca Jezusa w dzień zwykły po Mszy św. wieczornej o godz.18.00, w niedziele po Mszy św. o 11.30.

6.    W tym tygodniu:

- I piątek miesiąca - po Mszy św. o 18.00. wystawienie Najśw. Sakramentu i Nab. do Serca Jezusa.
- I sobota miesiąca - Nabożeństwo do MB Miedzeńskiej!!. Kolejne z cyklu miedzeńskich nabożeństw różańcowych. Tytułem I taj. różańca- Zwiastowanie NMP. Początek modlitwy o godz. 18.00. przy kaplicy objawienia Maryi, później procesja różańcowa do Sanktuarium, gdzie będzie adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi. Na zakończenie będzie sprawowana Msza św. w intencjach obecnych na nabożeństwie i tych złożonych do skrzynki przy wyjściu z kościoła. Prosimy aby obraz nieśli Mieszkańcy Żeleźnik. ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W TEJ MODLITWIE.

7.      Za tydzień  I niedziela miesiąca adoracja Najśw. Sakramentu i nab. czerwcowe z procesją po Mszy św. o 11.30.

8.       Za tydzień zbiórka do puszek na świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.

9.     Świecznik wotywny postawiony przy wejściu do kościoła daje możliwość zapalenia świecy jako świadectwa wiary w akcie dziękczynnym, błagalnym czy przeproszenia Boga przez wstawiennictwo Maryi . Jest aktem przedłużenia osobistej modlitwy .Trzeba z pudełka pod świecznikiem włożyć świecę do szklanego świecznika i zapalić ją dołączoną zapalniczką.

10.     Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na tacę, zauważmy i weźmy tygodnik "Niedziela".