Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - 20 V 2018

1.Dziś obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, a zarazem rozpoczynamy w naszej parafii 40-godz. nabożeństwo adoracyjne.

W tych dniach : 20.05.niedziela, 21.05.poniedziałek, 22.05.wtorek, Msze św. będą sprawowane o godz: 9.00., 11.30., 17.00, a między nimi adoracja Najśw. Sakramentu. Zachęcamy do adoracji KŻR i pozostałych parafian. Słowo Boże w tych dniach będzie głosił ks. Jarosław Błażejak . Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 procesja eucharystyczna. Zapraszamy do uczestnictwa poczty sztandarowe, dzieci do sypania kwiatków, osoby z poszczególnych miejscowości do niesienia chorągwi i feretronów. We wtorek ofiary złożone na tacę przeznaczone będą do dyspozycji ks. rekolekcjonisty.

2.     Jutro Uroczystość NMP Matki Kościoła, Głównej Patronki Diec. Drohiczyńskiej.

3.     We czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana.

4. Próby dzieci klas III odbędą się : w poniedziałek i we wtorek po Mszy św. wieczornej.We środę próba o 16.00 a o 19.00. sprzątanie kościoła. Spowiedź dzieci i rodziców w piątek 25.05. o godz.16.00. W sobotę 26.05. o godz. 10.00. przeżywać będziemy w naszej parafii Uroczystość I Komunii św. Jest to również Dzień Matki – w naszych modlitwach pamiętajmy o naszych mamach żyjących i zmarłych.

5.     W następną niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, zakończenie czasu spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Jest to ost. niedz. miesiąca o 11.30. Msza św. z kazaniem dla dzieci.

6.    Zapraszamy na nabożeństwa majowe; w dzień zwykły po Mszy św. wieczornej o godz.18.00, w niedziele po Mszy św. o 11.30.

7.   W niedzielę – 27 maja w sanktuarium Trójcy Przenajświętszej w Prostyni będą diecezjalne uroczystości nałożenia koron na statuę Trójcy Świętej.

8. Poświęcenia pól z Mszą św.

środa -     godz. 15.00. - 1 ks.     – Międzyleś

czwartek - godz. 15.00. - 1 ks.    - Wrotnów  

9. Przez miesiąc testować będziemy świecznik wotywny. Zapalona świeca towarzyszy człowiekowi przez całe życie. Po raz pierwszy zapalamy ją dziecku podczas Chrztu Św., później podczas Komunii Świętej, a także w szczególnych chwilach życia. Jest z nami także podczas ostatniej drogi w znaku gromnicy. Symbol świecy najbardziej wyrazisty jest podczas Wigilii Paschalnej. Zapalony paschał wnoszony do ciemnego kościoła symbolizuje Zmartwychwstałego Chrystusa. Od wieków palenie świec jest nieodzownym symbolem naszej wiary, podkreśla się duże znaczenie „żywego płomienia”. Możliwość zapalenia świecy jako świadectwa wiary, w akcie dziękczynnym czy błagalnym może być aktem modlitwy .

Ten system świec zapewnia możliwość  palenia świec w sposób bezpieczny i czysty.  Płomień jest chroniony cały czas. Świeca izolowana jest  w specjalnie szkle, po 90 minutach gaśnie automatycznie,  a pozostały wosk spada do pojemnika z wodą. System nie generuje sadzy ani dymu. Wystarczy  włożyć świecę do szklanej tuby, która chroni przed rozlewaniem się wosku i zapalić dołączoną zapalniczką.

10.Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na tacę, zauważmy i weźmy tygodnik "Niedziela".

Najnowsze zdjęcie

Msze Święte

Niedziele i święta:
900, 1130, 1700
1015 - kaplica w Wólce Miedzyńskiej
1430 - kaplica w Międzylesiu
 
Dni powszednie:
700, 1700,
(700, 1800
w sezonie wiosenno-letnim).

 

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Zwiastowania NMP
ul. Kościelna 1
07-106 Miedzna
tel.: +48256918347
email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Copyright © Parafia ZNMP w Miedznie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Oparte o Joomla!, Afterburner i JoomGallery.