Uroczystość Wniebostąpienia Pańskiego - 13 V 2018

1.   Próby dzieci klas III przed pierwszą spowiedzią i Komunią Świętą odbędą się: we wtorek i czwartek o godz. 16.00. Dzieci na najbliższą próbę niech wezmą ze sobą indeksy.

Próba dzieci klas IV, które w Niedzielę Zesłania Ducha Świętego 20.05. na Mszy św. o godz. 11.30. przeżywać będą Rocznicę I Komunii św. odbędzie się w poniedziałek o godz. 16.00.

2.   Za tydzień obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, a zarazem rozpoczynamy w naszej parafii 40-godz. nabożeństwo adoracyjne. W tych dniach: 20.05. niedziela, 21.05. poniedziałek, 22.05. wtorek, Msze św. będą sprawowane o godz: 9.00., 11.30., 17.00, a między nimi adoracja Najśw. Sakramentu. Zachęcamy do adoracji KŻR i pozostałych parafian. Słowo Boże w tych dniach będzie głosił ks. Jarosław Błażejak. W niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30 procesja eucharystyczna. Zapraszamy do uczestnictwa poczty sztandarowe, dzieci do sypania kwiatków, osoby z poszczególnych miejscowości do niesienia chorągwi i feretronów. We wtorek ofiary złożone na tacę przeznaczone będą do dyspozycji ks. rekolekcjonisty.

3.     Poświęcenia pól z Mszą św.:
wtorek -     godz. 15.00. - 1 ks.     – Poszewka
środa -     godz. 15.00. - 1 ks.     – Wrotnów
                 godz. 15.30. - 1 ks.   – Międzyleś
czwartek-   godz. 15.00. - 1ks.    – Tchórzowa
piątek -     godz. 15.00. - 1ks.   – Żeleźniki
sobota-     godz. 15.00. - 1ks.     - Miedzna- Msza św. bezpośrednio po zakończeniu procesji

4.       Wczoraj odbyła się Regionalna Parafiada Dzieci i Młodzieży pod hasłem: Sport -Start, Używki -Stop; Profilaktyka i Sport grają fair play. Z naszej Parafii wzięło w niej udział 33 zawodników ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. W klasyfikacji ogólnej nasza Parafia zajęła I miejsce. Nasi młodzi zawodnicy zmagali się w wielu dyscyplinach i zdobywali medale prawie w każdej konkurencji.
Nauczycielami i opiekunami reprezentacji byli: Bożena Kopania, Agnieszka Turemka, Dariusz Kozak, Waldemar Salach. Bóg Zapłać Nauczycielom i zawodnikom za reprezentowanie naszej Parafii i gratulujemy wygranej.

5.     Zapraszamy na nabożeństwa majowe; w dzień zwykły po Mszy św. wieczornej o godz.18.00, w niedziele po Mszy św. o 11.30.

6.     W kontenerach na śmieci cmentarne znajdujemy śmieci przywożone spoza cmentarza, śmieci domowe. Będziemy monitorować cmentarz i jeśli sytuacja się powtórzy, będziemy wyciągać konsekwencje administracyjne.

7.     Rozpoczęliśmy montaż zewnętrznych okien w kościele.

8.     Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na tacę, zauważmy i weźmy tygodnik "Niedziela".