V Niedziela Wielkanocna - 29 IV 2018

OGŁOSZENIA V NIEDZ. WIELKANOCNA   29.04.2018.

1.       Dzisiaj   na zakończenie Tygodnia Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne gościmy w naszej parafii ks. Diakona. Głosi On słowo Boże i zbiera ofiary na potrzeby WSD w Drohiczynie. Dziękujemy za Jego posługę i wspólną modlitwę.

2.       Dzisiaj po Mszy św. o 11.30. spotkanie rodziców i dzieci kl. III przygotowujących się do I Komunii św.

3.       We wtorek 1 maja -św. Józefa Rzemieślnika – modlimy się w intencji ludzi pracy i o pracę dla bezrobotnych.

4.       Rozpoczynamy maj - miesiąc Maryjny. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych, w których oddajemy cześć Bogu razem z Maryją. Zapraszamy na nab. majowe po Mszy św. wieczornej o godz.18.00, w niedziele po Mszy św. o 11.30. Dzieci mogą zbierać nalepki. Te dzieci które będą miały więcej niż 20 nalepek, wezmą udział w losowaniu nagrody. Zachęcamy także  do odprawiania nab. przy kapliczkach albo w domach.

5.    We środę święto Flagi – wywieśmy flagi narodowe.

6.    We czwartek 3 maja obchodzimy Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. w takim samym porządku jak w każdą niedzielę. Zapraszamy szczególnie na Mszę św. o godz. 9.00 w intencji Ojczyzny   zamówionej przez NSZZ Rolników Indywidualnych Solidarność i w intencji OSP z parafii i gminy zam. przez Strażaków.

W ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Gimnazjum im. bł. Jana Pawła II w Miedznie, Zuchy i Harcerze ZHP w Miedznie oraz KSM oddział Miedzna zapraszają 3 maja 2018 do sali widowiskowej Biblioteki Gminnej.  Tam po Mszy Świętej o godz. 9:00 odbędzie się wręczenie nagród i występy laureatów KONKURSU PIOSENKI I PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ "Z pieśnią i piosenką na Stulecie".

7.    4 maja św. Floriana, męczennika, Patrona Strażaków.

8.   W tym tygodniu:

- I czwartek miesiąca, po Mszy św. o 18.00. wystawienie Najśw. Sakramentu i modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.

- I piątek miesiąca- po Mszy św. o 18.00. wystawienie Najśw. Sakramentu i Nab. do Serca Jezusa.

- I sobota miesiąca- ZMIANA !! Nabożeństwo do MB Miedzeńskiej!!. Rozpoczynamy cykl miedzeńskich nabożeństw różańcowych. Początek modlitwy będzie o godz. 18.00. przy kaplicy objawienia Maryi, później procesja różańcowa do Sanktuarium, gdzie będzie adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi. Na zakończenie będzie sprawowana Msza św. w intencjach obecnych na nabożeństwie i tych złożonych do skrzynki przy wyjściu z kościoła. ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W TEJ MODLITWIE.

9.    W piątek (wyjątkowo) 4.05. o godz. 18.45. kolejne spotkanie Seminarium Odnowy Wiary.

10.   Za tydzień  I niedziela miesiąca adoracja Najśw. Sakramentu i nab. majowe po Mszy św. o 11.30.

11.    Pan Kościelny przyjmuje prenumeratę "Niedzieli" - 65 zł- na kolejny kwartał.

12.    Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na tacę przeznaczone na WSD, zauważmy i weźmy tygodnik "Niedziela".