II Niedziela Wielkanoca - 8 IV 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE   NIEDZ. MIŁOSIERDZIA BOŻEGO   08.04.2018 r.

1.     Dzisiaj rozpoczyna się w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdziapod hasłem: „Mocni w Duchu Świętym”. Doświadczamy Bożego miłosierdzia w naszym życiu i to powinno skłaniać nas do okazywania miłosierdzia innym, a szczególnie najbardziej potrzebującym. Dzisiaj i przez cały tydzień otaczajmy modlitwą tych, którzy na co dzień zajmują się działalnością charytatywną i za tych, którzy jej potrzebują. Skarbonki z jałmużną wielkopostną będą zbierane przez cały tydzień do kosza przy gazetach. Ofiary złożone dziś na tacę są przeznaczone na cele charytatywne.

2.     Pani Maria Koc Wicemarszałek Senatu RP oraz Pani Zofia Paczóska Prezes Stowarzyszenia Edukacyjnego Ziemi Węgrowskiej, zapraszają do obejrzenia stojącej już na placu przy naszym Sanktuarium wystawy pt. "Węgrowskie drogi do niepodległości", w dniach od 8.04. - 5.05.2018. Uroczyste otwarcie wystawy połączone z Koncertem Pieśni Patriotyczno - Religijnych w wykonaniu chóru Belcanto odbędzie się w naszym kościele dzisiaj - 8.04. po Mszy św. o godz. 17.00.

3.     Jutro będziemy świętować przeniesioną z Wielkiego Tygodnia Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. o godz. 9.00. i 18.00. Uroczystość ta obchodzona jest jako Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Otaczajmy modlitwą każde poczęte dziecko i jego rodziców.Taca z tego dnia będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia.

4.     Jutro – 9 kwietnia – w sanktuarium św. Trójcy w Prostyni odbędzie się Poniedziałkowe Spotkanie z Radiem Maryja. O godz. 18.20. Msza św. pod przewodnictwem ks. Bpa Tadeusza Pikusa.

5.     Za tydzień w naszym Sanktuarium wygłosi homilie ks.dr Robert Grzybowski. Będą one przygotowaniem do założenia Wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca. Początek to Seminarium Odnowy Wiary. Jest to cykl 11 spotkań, mających na celu osobiste spotkanie z kochającym Bogiem Ojcem. Adresowane jest do osób powyżej 16 roku życia, zamężnych oraz stanu wolnego, które chcą pogłębić swoją wiarę i podnieść jakość życia duchowego. Spotkania będą odbywać się w czwartki po wieczornej Mszy Św. o 18:45. Zapraszamy do ożywienia swojej wiary.

6.       W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Biblijny.

7.       W sobotę 14 kwietnia w sali klasztoru węgrowskiego odbędzie się od godz.8.30 cykl wykładów Uniwersytetu Rodziny.

8.     Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na tacę, zauważmy i weźmy tygodnik "Niedziela".