Oktawa Wielkanocy - 2 IV 2018

Ogłoszenia Duszpasterskie Poniedziałek w Oktawie Wielkanocy. 2.04.2018.

1.      Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie parafii do Świąt Wielkanocnych. Panu kościelnemu za przygotowanie kościoła i dekoracji ołtarzy wystawienia, panu organiście i chórowi za oprawę muzyczną uroczystości, Służbie Liturgicznej, lektorom i kantorom za piękną liturgię, Ochotniczym Strażom Pożarnym, zuchom i harcerzom za straż przy Grobie Pańskim, dorosłym i młodzieży za adorację. Wszystkich adorujących , uczestniczących w procesji i Mszy św. Zmartwychwstania Pańskiego niech Chrystus dotyka swoim błogosławieństwem i życiem.

2.    Dzisiejsze ofiary złożone na tacę przeznaczone są na KUL.

3.   Uroczystość Wielkanocną obchodzimy przez osiem dni (oktawa). W najbliższy piątek z racji Oktawy Zmartwychwstania Pańskiego nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Jest to I piątek miesiąca po Mszy św. o 18.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

4.     Najbliższa sobota 7.04. - I miesiąca, po Mszy św. o godz. 7.00. modlitwy do MB Miedzeńskiej.

5.      Następna niedziela będzie Niedzielą Miłosierdzia Bożego – zakończenie oktawy Wielkanocy. Ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na cele charytatywne. Rozpocznie się w Kościele Tydzień Miłosierdzia.

6.    Pani Maria Koc Wicemarszałek Senatu RP oraz Pani Zofia Paczóska Prezes Stowarzyszenia Edukacyjnego Ziemi Węgrowskiej, zapraszają do obejrzenia na placu przy naszym Sanktuarium wystawy pt. "Węgrowskie drogi do niepodległości", w dniach od 8.04. - 5.05.2018. Uroczyste otwarcie wystawy połączone z Koncertem Pieśni Patriotyczno - Religijnych w wykonaniu chóru Belcanto odbędzie sie w naszym kościele w dniu 8.04. (niedziela) po Mszy Świętej o godz. 17.00.

7. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na tacę, zauważmy i weźmy tygodnik "Niedziela".