Niedziela Palmowa - 25 III 2018

1. Dziś – Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej, rozpoczynająca Wieki Tydzień i przypominająca wjazd Chrystusa do Jerozolimy. Podczas wszystkich Mszy Św. poświęcenie palm. Tradycyjnie o godz. 16.00. spod naszego Sanktuarium rozpoczniemy Drogę Krzyżową ulicami Miedzny. Bezpośrednio po niej będzie Msza św. wieczorna.

2. Odwiedziny ze Spowiedzią i Komunią Św., w domach osób chorych, które można zgłaszać dziś w zakrystii i kancelarii: - w poniedziałek 26.03. od godz. 9.00. do 12.00. Od poniedziałku również Msze św. wieczorne w dzień zwykły będą o godz. 18.00.

3. Wielki Tydzień przeżyjmy jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku.

- Wielki Czwartek.Celebrowana jest w tym dniu Msza Św., zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej o godz: 18:00, na pamiątkę Ustanowienia Sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Rozpoczyna ona Triduum Paschalne. Po hymnie „Chwała na wysokości Bogu” milkną dzwony i organy. Po Komunii Św., Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Kaplicy Adoracji, tzw. Ciemnicy, upamiętniającej pojmanie w Ogrójcu. Na znak smutku zostanie obnażony ołtarz. W czasie Mszy św. dzieci kl. III przygotowujące sie do I Komunii otrzymają książeczki do nabożeństwa.                    Adoracja do godz: 21:00.

-Wielki Piątek   Zachowajmy post ścisły (całkowite wstrzymanie się od potraw mięsnych i tylko trzy posiłki w ciągu całego dnia, w tym jeden do syta). Niech towarzyszy nam modlitwa, skupienie i zaduma nad Tajemnicą Męki i Śmierci Chrystusa. Tego dnia na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Eucharystii. Od godz: 8:00 do wieczornej liturgii Adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy. Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o godz.18.00. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Grobu Pańskiego. Adoracja do godziny 21:00.

-Wielka Sobota Wielka Sobota jest dniem Adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim od godz: 7:00 do wieczornej liturgii. Jest to czas upamiętniający wstąpienie Chrystusa do otchłani, nadal obowiązuje więc cisza i zaduma nad śmiercią Chrystusa. W tym czasie będzie również trwała adoracja Najświętszego Sakramentu przy grobie Pana Jezusa. Warto w tym dniu zachować wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny od godz. 9.00. dwóch księży rozpocznie objazd jak w latach ubiegłych. Prosimy o pojazdy z wioski do wioski. Poświęcenie pokarmów w kościele o godz. 11.00., 12.00., 13.00..

W sobotni wieczór o godz: 18:00 rozpoczynamy Wigilię Zmartwychwstania Pańskiego. To uroczysta i najbogatsza w ciągu roku liturgia, w czasie której wsłuchamy się w najważniejsze wydarzenia z historii zbawienia i która oznajmi namZmartwychwstanie Chrystusa. Prosimy o zabranie świec, będziemy uczestniczyli w obrzędzie odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych. Adoracja zgodnie z tradycją będzie trwała od zakończenia liturgii przez całą noc. Dorośli i młodzież przygotowali wspólną adorację, która rozpocznie się o godz. 21.30. Prosimy strażaków naszej parafii z poszczególnych miejscowości o wystawienie straży przy Grobie Pańskim, jak było w ubiegłych latach. Aby całe Święte Triduum Paschalne otrzymało uroczystą oprawę, zachęcamy do licznego udziału wszystkich Parafian i Gości. Spowiedź 30 min przed każdym Nabożeństwem i po Nabożeństwach w czasie adoracji.

4. W Niedzielę Wielkanocną uroczyście obchodzimy pamiątkę Zmartwychwstania Pańskiego; o godz. 6.00 uroczysta Rezurekcja z procesją wokół kościoła. Zachęcamy do czynnego udziału w tej procesji noszących chorągwie, feretrony, dzieci sypiące kwiaty, służbę liturgiczną. Następne Msze św. o godz. 9.00 i 11.30. W Wólce Miedzyńskiej o 10.15. w Międzylesiu o godz. 10.30. Nie ma Mszy św. wieczorowej.

5. W Poniedziałek Wielkanocny Msze Św. jak w każdą Niedzielę.

6. Bóg zapłać ofiarodawcom i zbierającym ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

7. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na tacę ,zauważmy tygodnik " Niedziela".