V Niedziela Wielkiego Postu - 18 III 2018

Ogloszenia V Niedziela Wielkiego Postu r. B   18.03.2018.

1. Podopieczni i pracownicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Miedznie dziś i 25.03. przed kościołem będą rozprowadzać samodzielnie wykonane palmy wielkanocne.
Od 19.03.- 30.03. w godz. od 8 -16.00. zapraszają do swojej siedziby na wystawę prac plastycznych o tematyce Wielkanocnej (stroiki, palmy, kartki, pisanki).

2. Rozprowadzamy również przed kościołem baranki CARITAS - 5 zł jako pomoc najuboższym.

3. Jutro przypada Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i patrona Kościoła. Zawierzajmy Panu Bogu w tym dniu wszystkich mężczyzn, mężów i ojców.

4. Zachęcamy do udziału w Drodze Krzyżowej - w piątek o godz. 16.30. i w Gorzkich Żalach - w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30.

5. Za tydzień zmiana czasu. Od poniedziałku 26.03. Msze św. wieczorne w dzień zwykły o godz. 18.00.

6. Za tydzień Niedziela Palmowa poświecenie palm na wszystkich Mszach św.

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie na najpiękniejszą, wykonaną własnoręcznie palmę. W konkursie mogą wziąć udział dzieci, młodzież oraz dorośli. Palmy przynosimy do kościoła 25 marca, na Mszę Świętą o godz. 11:30. Po Gorzkich Żalach komisja rozstrzygnie konkurs. Palmy będą oceniane w dwóch kategoriach: najpierw wybierzemy najwyższą palmę, a następnie trzy najpiękniejsze palmy. Zwycięzcy otrzymają nagrody.

Tradycyjnie w tym dniu o godz. 16.00. rozpoczniemy ulicami Miedzny Drogę Krzyżową, bezpośrednio po niej będzie Msza św.

7. W piątek 23 marca wyruszy już V Drohiczyńska Nocna Droga Krzyżowa dla mężczyzn. Przeżywanie męki i śmierci Naszego Pana Jezusa Chrystusa będzie na trasie z Węgrowa do Sokołowa Podlaskiego. Rozpoczęcie Mszą Św. o godz. 21.00 w Bazylice w Węgrowie. Następnie uczestnicy w grupach ok. 10-osobowych wyruszą na blisko 25 km trasę Drogi Krzyżowej.

8. Tradycją naszej parafii jest zbiórka ofiar na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać ofiarodawcom i zbierającym ofiary na kwiaty:
- Wrzoski i Kolonie Miedzna - 380 zł.
- Miedzna ul. Zwycięstwa - 130 zł.
- Miedzna ul. Bednarska - 160 zł.

9. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na tacę, zauważmy i weźmy tygodnik "Niedziela".