IV Niedziela Wielkiego Postu - 11 III 2018

Ogłoszenia IV Niedziela w Wielkiego Postu r. B  11.03.2018.

1.   Dziękujemy ks. dr Tomaszowi Czarnockiemu, Oficjałowi Sądu Diec. Siedleckiej za wygłoszenie nam nauk rekolekcyjnych. Ich treści pozwolą nam łatwiej odnajdywać drogę do przyjaźni z Bogiem, Kościołem i człowiekiem. Wam Br. i Siostry Bóg zapłać za obecność, za ofiary składane na tacę w czasie rekolekcji i te dziś, przeznaczone do dyspozycji Ks. Rekolekcjonisty. Dziękujemy Dyrekcji i Nauczycielom naszych Szkół zaangażowanym w przyprowadzenie i przygotowanie dzieci i młodzieży do uczestnictwa w rekolekcjach.

2.     Rozprowadzamy przed kościołem baranki CARITAS - 5 zł jako pomoc najuboższym.

3.      W poniedziałek i piątek z racji na spowiedź w innych parafiach Msza św. wieczorna będzie o godz. 16.00.

4.      Członkowie Stowarzyszenia Dom; podopieczni i pracownicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Miedznie dnia 18 i 25.03. przed kościołem będą rozprowadzać samodzielnie wykonane palmy wielkanocne. Od 19.03.- 30.03. w godz. od 8 -16.00. zapraszają do swojej siedziby na wystawę prac plastycznych o tematyce Wielkanocnej ( stroiki, palmy, kartki, pisanki).                                                                                                                 23.03. członkowie ŚDS prowadzić będą Drogę Krzyżową w naszym kościele.

5.        Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie na najpiękniejszą, wykonaną własnoręcznie palmę. W konkursie mogą wziąć udział dzieci, młodzież oraz dorośli ;                            nie ma ograniczeń wiekowych. Palmy przynosimy do kościoła w Niedzielę Palmową ; 25 marca, na Mszę Świętą o godz. 11:30. Po Gorzkich Żalach komisja rozstrzygnie konkurs. Palmy będą oceniane w dwóch kategoriach: najpierw wybierzemy najwyższą palmę, a następnie trzy najpiękniejsze palmy. Zwycięzcy otrzymają nagrody.

6.       W najbliższą sobotę 17 marca w sali klasztoru węgrowskiego odbędzie się od godz.8.30 cykl wykładów Uniwersytetu Rodziny. W programie spotkania będą między innymi wykłady z teologii małżeństwa i rodziny oraz psychologii małżeństwa. Zapraszamy.

7.     Tradycją naszej parafii jest zbiórka ofiar na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać ofiarodawcom i zbierającym ofiary na kwiaty :                                                                                                                   - KŻR zelatorka p. Janina Gontarz -100 zł.

8.    Zachęcamy do udziału w Drodze Krzyżowej - w piątek o godz. 16.30. i w Gorzkich Żalach - w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30.

9.   W tym tygodniu obchodzić będą imieniny Pan Kościelny Grzegorz i Pan Organista Zbigniew. Obu Panom dziękujemy przy tej okazji za pracę dla Kościoła i życzymy, aby                                 MB Miedzeńska wypraszała łaski zdrowia, pokoju serca i siły na dalszą służbę w naszej wspólnocie.

10.  Zauważmy i weźmy tygodnik "Niedziela".