IV Niedziela - 28 I 2018

Ogłoszenia Parafialne IV Niedz. Zw. r B.     28 styczeń 2018 r.

1.   Zakończyliśmy  wizytę duszpasterską – „kolędę” w domach i rodzinach naszej parafii. W większości nasi wierni podchodzili do kolędy poważnie, z szacunkiem i w duchu wiary, że Bóg przychodzi ze swoim błogosławieństwem do naszych domów. Bóg zapłać za wspólną modlitwę, podwożenie ks., za wspólne posiłki oraz życzliwe i gościnne przyjęcie. Bóg zapłać za złożone ofiary przeznaczone na ogrzewanie.

2.   W czasie ferii zorganizowaliśmy półkolonie dla dzieci. Słowa podziękowania kieruję do nauczycieli ze Sz P. w Miedznie na czele z Panią Dyrektor, P. Kierownik, terapeutów i opiekunów ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Miedznie , nauczycieli spoza naszej gminy, harcerzy, Władzom Gminy, sieci sklepów TOPAZ, piekarni P. Andrzeja Gontarza, DJ prowadzącym bal dla dzieci, młodzieży z parafialnego KSM i tym wszystkim, którzy byli zaangażowani w przygotowanie i zorganizowanie zajęć w ramach półkolonii zimowych w naszej parafii w Domu Pielgrzyma oraz podczas wycieczek. Celem było oderwanie dzieci od komputerów, wyciągnięcie z domów oraz pokazanie ciekawych możliwości wspólnego spędzania czasu wolnego. Skorzystało z nich ponad 100 osób. Mamy nadzieję, że taka współpraca parafii, szkół i placówek z terenu Gminy oraz rodziców i uczniów przyniesie w przyszłości wiele dobra i będzie kontynuowana.

3.   Dnia 2 lutego będziemy świętować Ofiarowanie Pańskie, nazywane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Podczas każdej Mszy Świętej pobłogosławimy świece, których blask ma wskazywać na Pana Jezusa – światłość na oświecenie pogan. Msze Święte w kościele o godz. 9:00 i 17:00. W Kaplicach Msza Św. o godz: 10:15 .

4.   Tego samego dnia z ustanowienia św. Jana Pawła II obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Dziękujemy Panu Bogu za powołania do życia zakonnego w Kościele. Taca przeznaczona na zakony.Wieczorem 2 lutego w całej diecezji w godz. Apelu Jasnogórskiego gromadzimy się w rodzinach na modlitwie, powierzając Ojczyznę, parafię, kapłanów i rodziny Bogu. Modlitwa niech przebiega według porządku, który jest w folderze otrzymanym przez rodzinę podczas kolędy. Kto nie otrzymał folderu może go wziąć ze stolika przy wyjściu z kościoła. Jest to też I piątek miesiąca. Po Mszy św. o 17.00. wystawienie Najśw. Sakramentu i Nab. do Serca Jezusa. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św. W tym dniu nie obowiązuje post.

5.     W tym tygodniu wypada również:

- I czwartek miesiąca, po Mszy św. o 17.00. wystawienie Najśw. Sakramentu i modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.

- I sobota miesiąca- po Mszy św. o 17.00. wystawienie Najśw. Sakramentu i modlitwy do MB Miedzeńskiej.

6.     Za tydzień I niedziela miesiąca, po Mszy św. o 11.30. adoracja Najśw. Sakramentu i zmiana taj. różańcowych.

7.     Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na tacę, zauważmy i weźmy tygodnik "Niedziela".

Ks. Jarosław Górski