UROCZYSTOŚĆ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI – 1 STYCZNIA 2017

1. Witamy w naszej parafii nowego proboszcza - Księdza Jarosława Górskiego. Polecajmy jego osobę oraz posługę duszpasterską w naszych modlitwach opiece Matki Bożej.
  2. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Pokoju. W tym dniu za udział w publicznym odmówieniu lub odśpiewaniu hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź” można zyskać odpust zupełny.
  3. W minionym roku kalendarzowym w naszej parafii: udzielono 39 chrztów, sakramentalny związek małżeński zawarło 23 pary, oraz dokonano katolickiego pogrzebu 51 zmarłych, w ciągu roku udzielono 51 tysięcy Komunii Świętych oraz wywieziono 18 kontenerów śmieci z cmentarza.
  4. Spotkanie opłatkowe dla ministrantów i lektorów odbędzie się w środę 4 stycznia po wieczornej Mszy świętej w domu pielgrzyma.
  5. Spotkanie opłatkowe parafialnego oddziału KSM odbędzie się w czwartek 5 stycznia o 19:00 w domu pielgrzyma.
  6. Spotkanie opłatkowe dla chóru parafialnego, rodziny Radia Maryja i Akcji Katolickiej. Odbędzie się w sobotę 7 stycznia o 18:00 w domu pielgrzyma.
  7. Spotkanie opłatkowe dla rady parafialnej odbędzie się w niedzielę 8 stycznia o 18:00 w domu pielgrzyma.
  8. 5 stycznia w pierwszy czwartek miesiąca będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne.
  9. W piątek 6 stycznia obchodzimy Uroczystość Trzech Króli. Msze święte jak w każdą niedzielę. Będziemy wówczas błogosławić kredę i kadzidło, zaś taca jest przeznaczona na misje. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Jest to także pierwszy piątek miesiąca, spowiedź 20 minut przed każdą Mszą świętą, nabożeństwo pierwszo-piątkowe po Mszy o 17:00.
  10. 7 stycznia w pierwszą sobotę miesiąca różaniec po Mszy świętej o 17:00
  11. Dnia 10 stycznia w naszej parafii odbędzie się spotkanie opłatkowe Księdza Biskupa z sołtysami z zachodniej części Diecezji Drohiczyńskiej. Początek Mszą świętą o godzinie 10:00. Prosimy sołtysów z naszej parafii o udział w tym spotkaniu.
  12. Serdecznie dziękujemy paniom, które sprzątały na plebanii, oraz panom którzy przenosili meble.
  13. Osoby, które dokonywały rezerwacji domu pielgrzyma na rok 2017 proszone są o zgłoszenie się do księdza proboszcza i potwierdzenie rezerwacji.
  14. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę.

Ks. Piotr Karwowski