Nauka poprzez zabawę

roboty2 m roboty1 m

W sobotę 11 lutego w miedzeńskim Domu Pielgrzyma odbyły się warsztaty z robotyki. Wzięło w nich udział 64 osoby. Dzieci i młodzież biorąca udział w zajęciach miała okazję skonstruować z klocków pojazdy i zaprogramować ich ruch. Zajęcia odbyły się w 4 grupach wiekowych. Poprzez zajęcia prowadzone pod okiem instruktora oraz kontakt z nowoczesnymi narzędziami edukacyjnymi dzieci rozwijały swoją kreatywność, umiejętność logicznego myślenia, zdolności, a także uczyły się współpracy z drugą osobą co pozytywnie wpływa na ich rozwój społeczny.

Ze względu na duże zainteresowanie, a także chęć kontynuowania zajęć przez uczestników warsztaty z robotyki zostaną powtórzone w jedną z sobót marca.

Zapisy i szczegółowe informacje zostaną udzielone po feriach.

Zdjęcia z tego wydarzenia znajdują się w galerii.

Ks. Piotr Karwowski