Rocznica wyboru Karola Wojtyły na Papieża

Dnia 16 października 2016 roku oddział Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży działający w parafii Miedzna wraz z ks. Piotrem zorganizował obchody 38 rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Papieża.

W niedzielę po Mszy świętej o godzinie 9:00 parafianie mogli udać się do przykościelnego Domu Pielgrzyma, aby  obejrzeć inscenizację słowno-muzyczną przygotowaną przez członków naszego oddziału. Wyznaczone osoby recytowały wiersze i fragmenty książek autorstwa Jana Pawła II, a pozostali KSMowicze włączyli się do inscenizacji poprzez śpiew oraz grę na gitarze. Inscenizacja była ubogacona prezentacjami multimedialnymi przygotowanymi przez ks. Piotra. Wstawki multimedialne pokazywały życiorys Karola Wojtyły do chwili wyboru na Ojca Świętego, ogłoszenie krakowskiego kardynała Papieżem w dniu 16 X 1978 roku oraz papieską wizytę złożoną 10 czerwca 1999 roku w stolicy naszej diecezji – Drohiczynie. Spektakl ten ujawnił umiejętność zaangażowania oraz talenty wokalne, muzyczne i recytatorskie drzemiące w członkach naszego parafialnego oddziału.

Po zakończonym występie przybyłe osoby w liczbie około 80 zostały zaproszone na poczęstunek składający się z kawy, herbaty oraz pysznych kremówek papieskich przyrządzonych i podanych przez członkinie naszego oddziału.

tekst: Kacper Dybowski
zdjęcia: ks. Andrzej Oleszczuk