Półkolonie parafialne 17-22 II 2020

Kto powiedział, że ferie muszą być nudne? Aby nikt tak nie powiedział, parafia w Miedznie przy pomocy wielu osób zorganizowała dla naszych dzieci zajęcia w ramach półkolonii parafialnych. Zajęcia odbywały się każdego dnia od poniedziałku 17 lutego do soboty 22 lutego.

Każdy dzień miał swoją tematykę i oddzielne zajęcia. Dzień sportu, zajęcia z użyciem klocków LEGO oraz technikami scrapbookingu to tylko część atrakcji tegorocznych półkolonii.

Poniedziałek to dzień, kiedy w ramach zajęć uczestnicy mogli zmierzyć się z własnymi możliwościami podczas dnia sportu. Poniedziałek nie był tylko dniem tenisa stołowego i szachów, ale również dniem gdzie tor przeszkód i inne zadania musiało wykonać wiele osób, sprawdzając przy tym swoje możliwości fizyczne i techniczne.

Wtorek to dzień poświęcony zajęciom literacko - plastycznym oraz grom planszowym. Cały ten dzień uczestnicy półkolonii spędzili w Gminnej Bibliotece Publicznej, gdzie podzieleni na dwie grupy realizowali przygotowane punkty dnia.

Środa była dniem, w którym uczestnicy konstruowali z klocków LEGO własne jeżdżące pojazdy. Zabawa z klockami przypadła do gustu nie tylko młodszym, ale i starszym uczestnikom warsztatów, którzy bardzo sprawnie budowali swoje pojazdy. Środa była również dniem związanym z harcerzami, którzy przygotowali dla uczestników specjalną grę harcerską – „Harc 50” o św. Janie Pawle II. Zwycięzcom gry dotyczącej wiedzy o naszym papieżu serdecznie gratulujemy.

Czwartek to kolejny dzień prac manualnych. Tym razem uczestnicy półkolonii zmierzyli się ze swoimi umiejętnościami w pracy manualnej techniką scrapbookingu. Dzięki pomocy naszych gości dzieci mogły samodzielnie przygotować przepiękne kartki wielkanocne z wyciętych przez siebie elementów z papieru.

Piątek nie był zwykłym dniem. Stało się tak za sprawą wycieczki do Warszawy, która tego dnia była przewidziana w ramach naszych zajęć. Plan wyjazdu obejmował wiele atrakcyjnych miejsc, a pierwszym z nich była wizyta w TVP. Uczestnicy wycieczki mogli nie tylko zobaczyć sprzęt i ludzi, którzy tworzą programy telewizyjne, ale mogli również znaleźć się na planie jednego ze znanych seriali telewizyjnych pt. „Korona Królów”. Podczas bogatego planu zwiedzania TVP dzieci zobaczyły również miejsca nagrywania serialu „Rodzinka.pl” oraz „Pytanie na śniadanie”. Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Manufakturze czekolady, gdzie nie tylko dzieci poznały cały proces tworzenia tego cudownego produktu, ale również stworzyły samodzielnie ozdobione tabliczki czekolady. Jak przystało na aktywnych uczestników półkolonii, po stworzeniu i degustacji czekolad, przyszedł czas na spalenie kalorii na parku trampolin w hangarze 646 na Warszawskim Mokotowie. Ostatnim punktem dnia, który zaplanowano, było muzeum iluzji, gdzie spędzona godzina upłynęła nam bardzo szybko za sprawą wielu ciekawych doświadczeń i iluzji.

Sobota to koniec naszych półkolonii. Spędziliśmy ją na wspólnym świętowaniu podczas balu kostiumowego, który odbył się w ostatnim dniu naszych zajęć. Wielu uczestników nie zawiodło organizatorów i solidnie przygotowało swoje stroje na sobotni bal. W atmosferze wspólnej zabawy zakończyliśmy tegoroczne półkolonie.

Słowa podziękowania kierujemy do dyrekcji Szkoły Podstawowej i kierownictwa Biblioteki Publicznej w Miedznie. Dziękujemy nauczycielom z nasjje szkoły, pracownikom biblioteki, Władzom Gminy za finansowanie wyjazdu dzieci do Warszawy, rodzicom za zaufanie, młodzieży z parafialnego oddziału KSM i harcerzom z 23 Drużyny Harcerskiej ,,Wataha"  oraz tych wszystkich, którzy byli zaangażowani w przygotowanie i realizację tak bogatego programu ferii zimowych w naszej parafii. Było to łącznie 28 osób zaangażowanych w to dzieło. Zajęcia odbywały się w Domu Pielgrzyma, na Hali Sportowej, w bibliotece i podczas wycieczki. Dzięki Wam ten czas stał się dla dzieci wyjątkowy i dostarczył wielu niezapomnianych wrażeń. Z kolonii skorzystało razem 116 osób.

Mamy nadzieję, że taka współpraca parafii i  placówek oświatowych z Miedzna oraz rodziców i uczniów przyniesie w przyszłości wiele dobra i będzie kontynuowana.

Wszystkim mówimy z całego serca Bóg zapłać!

tekst/foto ks. Bartosz Ojdana

Więcej zdjęc w liku: