Ferie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Odział Miedzna

Od czterech lat w naszym oddziale zadajemy sobie pytanie co to znaczy być członkiem Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Patrzymy uważnie w historię KSM, pochylamy się nad statutem tej organizacji, a jednocześnie staramy się uruchamiać naszą wyobraźnię aby w nowy sposób realizować nasze powołanie, by stanowić cząstkę tej struktury w naszej parafii. Słowo „katolickie” występujące w nazwie KSM, przypomina nam, że to co czynimy powinno pogłębiać naszą wiarę tzn. przybliżać nas do wspólnoty Kościoła Katolickiego oraz samego Boga, słowo „stowarzyszenie”, kładzie nacisk na wspólnotę, „młodzież” opisuje tych, którzy do niej należą.

Ferie to dobry czas aby podjąć działania i zorganizować wspólne przedsięwzięcia zmierzające do pogłębienia wiary, wspólnoty aby to wszystko miało jednocześnie charakter młodzieżowy. Postanowiliśmy, że w pierwszym tygodniu ferii zorganizujemy wycieczkę do Warszawy oraz bal karnawałowy dla dzieci i młodzieży. Możemy uznać obie akcje za bardzo udane. W Warszawie byliśmy na lodowisku, w kinie, zwiedzaliśmy stare miasto – znajdujące się tam kościoły, uczestniczyliśmy w zmianie warty przed pałacem prezydenckim.

W tłusty czwartek zorganizowaliśmy bal dla dzieci i młodzieży. To już tradycja naszego oddziału – bal odbywał się po raz czwarty. W ciągu dnia zaprosiliśmy dzieci z rodzicami. Dla najmłodszych przygotowaliśmy konkursy i zabawy z nagrodami. Przyznaliśmy tytuł króla i królowej balu za najładniejsze przebranie. Po skończeniu zabawy dzieci, przyszedł czas na młodzież. Cieszymy się, że bardzo dużo osób odpowiedziało na nasze zaproszenie. Warunkiem uczestniczenia była zabawa bez alkoholu, naszą ideą było danie świadectwa, że można się dobrze bawić nie sięgając po środki odurzające. Dziękujemy ks. proboszczowi kan. Andrzejowi Oleszczukowi za zaufanie i udostępnienie zabytkowego zajadu na miejsce naszej zabawy, dziękujemy ochronie, która czuwała nad naszym bezpieczeństwem, oraz wszystkim, który włączyli się w organizację naszego balu.

Ks. Krzysztof Rzepczyński – asystent KSM Miedzna