Obchody XIV Dnia Papieskiego w Miedznie

Ojciec Święty Jan Paweł II podczas trwania swego pontyfikatu jednoczył Polaków czyniąc z nas wielką rodzinę. Gdy 2 kwietnia 2005 „odszedł do Domu Ojca" wydawało się, że zostaliśmy sami, tak jednak nie jest, on działa dalej, zbliżając nas do siebie. Mogliśmy się jeszcze raz o tym przekonać w niedzielę 12 października kiedy przeżywaliśmy XIV Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II – Świętymi bądźcie". Papież z nieba skierował do nas zaproszenie do świętości, dając nam nie tylko swoje bogate nauczanie ale przede wszystkich przykład życia, osobiste świadectwo.

Kolejna rocznica wyboru papieża Polaka to dobry moment aby to wszystko jeszcze raz przemyśleć. Okazją do tego były także parafialne obchody Dnia Papieskiego w Miedznie. Odbyły się one nie przypadkowo w środę 15 października dzień po Dniu Edukacji Narodowej, a w wigilię wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Łącząc te dwie uroczystości, do wspólnego świętowania w sposób szczególny zaprosiliśmy nauczycieli, pracowników oświaty, uczniów i ich rodziców, władze Gminy Miedzna oraz wszystkich wiernych. Centralnym punktem obchodów była Eucharystia w której dziękowaliśmy za pontyfikat i kanonizację Jana Pawła II oraz modliliśmy się w intencji nauczycieli oraz prowadzonego przez nich dzieła - edukowania i wychowania młodzieży, która to sprawa tak mocno leżała Świętemu Papieżowi na sercu.

Modlitwa różańcowa również przywoływała Jana Pawła II, gdyż rozważania poprowadzone przez nauczycieli naszych szkół, ułożone były w oparciu o jego nauczanie.

Ostatnim punktem w kościele była akademia przygotowana przez młodzież Gimnazjum im. Jana Pawła II w Miedznie, przypominająca drogę Karola Wojtyły do świętości.

Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania tych obchodów w naszej parafii.