Turniej ministrancki o puchar dziekana węgrowskiego w piłce nożnej

18 września 2014 wypada liturgiczne wspomnienie Św. Stanisława Kostki z tej okazji w sobotę 20 września został zorganizowany ministrancki turniej piłki nożnej o puchar dziekana węgrowskiego, w którym wzięli udział ministranci naszej parafii.

Pierwszym punktem tego spotkania była msza św. w węgrowskiej bazylice, której przewodniczył sam ks. dziekan prał. mgr lic. Leszek Gardziński, wygłosił także kazanie w którym zachęcał do naśladowania św. Stanisława Kostki w nieustannym doskonaleniu się i przybliżaniu do Boga.

Rozgrywki piłkarskie toczyły się w dwóch kategoriach wiekowych na poziomie szkoły podstawowej i gimnazjum. Rywalizacja był bardzo zacięta, ministranci wykazali się wysokimi umiejętnościami piłkarskimi oraz grą fair.

Organizatorzy przygotowali także posiłek dla uczestników turnieju oraz zabawy w plenerze.

Ministranci cieszyli się, że mogli wziąć udział w tym turnieju, choć byli smutni że nie dostali się do finału i nie zajęli pierwszego miejsca. Powzięli postanowienie o podjęciu treningów i potrzebie lepszego przygotowania się do następnych turniejów.

Bardzo serdecznie dziękujemy rodzicom, którzy pomogli w zorganizowaniu wyjazdu na turniej.