Święto w parafii

12 czerwca, w uroczystość Zesłania Ducha Świętego, rozpoczęło się w naszej parafii 40-godzinne nabożeństwo odpustowe. W tym roku miało ono szczególny charakter, ponieważ połączone było z obchodami 25-lecia kapłaństwa proboszcza i kustosza Sanktuarium Miedzeńskiego - ks.Andrzeja Oleszczuka. W specjalnie udekorowanej świątyni, uroczystą Mszę św. odprawił Jubilat w koncelebrze z ks.Prałatem Bernardem Błońskim - wykładowcą WSD w Siedlcach i pracownikiem Kurii Diecezji Siedleckiej oraz bratem ks.Michałem Oleszczukiem proboszczem parafii Nowodwór w diecezji siedleckiej. Obecna była także najbliższa rodzina ks. Andrzeja. Słowo Boże wygłosił ks. Michał przypominając drogę kapłańską Jubilata. Obecni na Mszy św. modlili się w intencji ks. Andrzeja oraz wszystkich kapłanów pracujących w parafii obecnie i dawniej. Po uroczystej Mszy św. Jubilat przyjmował "Życzenia gorące, wprost z serca płynące" od parafian. Korowód życzeń rozpoczął ks.Prałat Władysław Kopyść, wieloletni proboszcz miedzeński, obecnie rezydent parafii. Piękne kwiaty i gorące życzenia składały dzieci, młodzież, przedstawiciele Rady Parafialnej, Akcji Katolickiej i chóru. W kościele rozbrzmiewało "Sto lat" i "Sutanna uboga". Wzruszony Jubilat dziękował za pamięć i życzenia. Wyraził nadzieję, że także w codziennej pracy, z pomocą Matki Bożej Miedzeńskiej i życzliwych parafian, będzie wiernie realizował swoje powołanie. W procesji eucharystycznej, oprócz dzieci sypiących kwiatki, wzięli udział strażacy i poczty sztandarowe gminnych organizacji. Na koniec uroczystości ministranci rozdawali pamiątkowe obrazki.