OSP Miedzna z nowym samochodem!

Dzień 24 listopada 2019 roku dla wielu z nas był dniem pełnym radości. Tego właśnie dnia odbyła się uroczystość przekazania i poświęcenia samochodu ratowniczo - gaśniczego marki VOLVO dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Miedznie.

Uroczystości składały się z kilku części. Pierwszą z nich była Msza Święta w naszej świątyni w której wzięli udział nie tylko zaproszeni goście, ale i licznie zebrani parafianie. Po Eucharystii nastąpił przemarsz pocztów sztandarowych, zaproszonych gości oraz wszystkich chętnych na plac przy strażnicy OSP Miedzna. Spotkanie przy strażnicy rozpoczęliśmy od odśpiewania hymnu Rzeczpospolitej Polskiej. Po niej nastąpiło powitanie zaproszonych gości, ich przemowy oraz akt poświęcenia samochodu i przekazania kluczyków druhom z naszej OSP.  Warto podkreślić, że wartość zakupionego nowego samochodu ratowniczo - gaśniczego wraz z dodatkowym wyposażeniem wyniosła 781.405 tys. zł.

ks. Bartosz Ojdana