Dzień Niepodległości 2019

11 listopada to kolejna rocznica odzyskania przez Polskę upragnionej niepodległości. Również w naszej parafii miały miejsce uroczystości patriotyczne. O godzinie 9:00 kapłani, władze samorządowe, uczniowie szkoły podstawowej, harcerze i wszyscy wierni zgromadzili się w świątyni, aby uczestniczyć w Eucharystii. Podczas homilii ks. Jarosław Górski podkreślił jak ważny w naszym życiu jest "Bóg, Honor oraz Ojczyzna". Po zakończonej Eucharystii wiele osób skorzystało z zaproszenia i udało się do Gminnego Ośrodka Kultury na akademię przygotowaną przez uczniów Szkoły Podstawowej w Miedznie. Kolejnym punktem obchodów tak ważnego święta był XXIX bieg niepodległości. Na trasie rywalizacji wokół parku miejskiego swoich sił próbowali nie tylko młodsi, ale i starsi mieszkańcy naszej parafii. Tradycyjnie po uczcie duchowej, kulturalnej i sportowej przyszedł czas na posilenie ciała, co miało miejsce w Domu Pielgrzyma gdzie dla wszystkich przygotowano ciepły posiłek.

ks. Bartosz Ojdana

Najnowsze zdjęcie

Msze Święte

Niedziele i święta:
900, 1130, 1700
1015 - kaplica w Wólce Miedzyńskiej
1430 - kaplica w Międzylesiu
 
Dni powszednie:
700, 1700,
(700, 1800
w sezonie wiosenno-letnim).

 

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Zwiastowania NMP
ul. Kościelna 1
07-106 Miedzna
tel.: +48256918347
email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Copyright © Parafia ZNMP w Miedznie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Oparte o Joomla!, Afterburner i JoomGallery.