Diecezjalne dożynki w Miedznie

6 września 2014 roku w naszym sanktuarium odbyły się Dożynki Diecezji Drohiczyńskiej. Większość parafii przysłała swoje delegacje z wieńcami, które zostały poświęcone.

Głównym punktem była dziękczynna Msza św. celebrowana przez J. E. Ks. Biskupa Tadeusza Pikusa. Pasterz Diecezji podkreślił wartość pracy rolnika, apelował by bronić ziemi by w przyszłości przekazać ją następnym pokoleniom. Poświęcone zostało także ziarno siewne oraz pierwsze chleby, którymi podzielili się uczestnicy liturgii.

Podczas dożynek wyłonione i nagrodzone zostały najładniejsze wieńce. Po Mszy św. wszyscy udali się pod dom pielgrzyma gdzie można było wysłuchać orkiestry dętej oraz lokalnych zespołów muzycznych.

Dziękujemy wszystkim którzy włączyli się w prace związane z przygotowaniem tej uroczystości.