Boża radość w Serpelicach

Już kolejny raz w Serpelicach odbyło się diecezjalne spotkanie młodzieży. Wśród ponad 1500 uczestników znaleźli się także podopieczni z naszej szkoły podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Miedznie. Tegoroczne spotkanie dla klas 7-8 szkół podstawowych oraz dla szkół średnich odbyło się pod hasłem: „Duch Pański spoczywa na Mnie, ponieważ namaścił i posłał Mnie…” (Łk 4,18).

Pierwszym etapem było spotkanie modlitewne w jednym z kościołów stacyjnych. Młodzież z dekanatu Węgrowskiego zgromadziła się w kościele pofranciszkańskim w Drohiczynie.

Drugi etap to spotkanie ewangelizacyjne połączone ze świadectwami osób biorących udział w Światowych Dniach Młodzieży. Jedną z osób dzielącą się doświadczeniem Kościoła Powszechnego był ks. Piotr Karwowski - były wikariusz naszej parafii. Dobrym przerywnikiem podczas słuchania świadectw były wspólne zabawy integracyjne oraz tańce przygotowane przez księży naszej diecezji.

Po wspólnej modlitwie, słuchaniu świadectw i integracji poprzez zabawę przyszedł czas na centralny punkt dnia, a więc na Eucharystia sprawowana pod przewodnictwem ks. bpa Piotra Sawczuka.