Wakacje pełne BOGActw

 

,,Wakacje pełne BOGActw’’

             Pod takim hasłem w dniach od 3 do 9 sierpnia 2019 roku parafia Miedzna zorganizowała wyjazd wakacyjny dla dzieci i młodzieży. Na miejsce tygodniowych kolonii zostało wybrane Podlasie. W wakacjach wzięły udział 54 osoby. Zapisy na kolonie zaczęły się w marcu i trwały zaledwie 6 dni, gdyż limit miejsc został błyskawicznie wyczerpany. Wszyscy zostali podzieleni na 4 kolorowe grupy, a każda z grup oznaczona chustami w odpowiedniej barwie z okolicznościowym haftem.

            Miejscem noclegowym był świeżo oddany do użytku Dom Rekolekcyjny w Bogdankach koło Białegostoku. W czasie trwania kolonii uczestnicy poznali unikalność przyrodniczą, piękno architektury oraz różnorodność kulturową i religijną historycznego Podlasia. Dowiedzieli się, że przez wieki żyli tam zgodnie wyznawcy czterech wyznań i religii: katolicyzmu, prawosławia, judaizmu i islamu. Mieli okazję zobaczyć współcześnie istniejące: meczet, mizar, minaret, jurtę, synagogę, dom talmudyczny, monaster, cerkiew i wiele kościołów.

            Podczas wyjazdu odwiedziliśmy liczne miejscowości: historyczną stolicę Podlasia i naszej diecezji - Drohiczyn, Królowy Most, Kruszyniany, Krynki, Sokółkę, Wasilków, Świętą Wodę, Fasty, Kurowo, Kiermusy, Tykocin, Pentowo, Dorożki, Supraśl oraz kilkakrotnie Białystok, w którym zobaczyliśmy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, Bazylikę Św. Rocha, Katedrę, Pałac Branickich i wiele innych ciekawych miejsc.

W odwiedzanych miejscach korzystaliśmy z różnych atrakcji takich jak: park linowy, farma iluzji, budowa z mega klocków, park wodny, papugarnia, park trampolin, plaża, muzeum motocykli, muzeum kajakarstwa, muzeum diecezjalne, opłatkarnię, ścieżki edukacyjne, wioskę bocianią, muzeum ikon, rezerwat żubrów, zoo, aleja dębów sławnych Polaków, kasztelowy jarl, kule wodne, rowerki wodne, karuzele, tor przeszkód, dmuchańce, zjazd linowy, kino i najnowszy zamek w Polsce stylizowany na średniowieczny.

            Będąc w Drohiczynie jako jedni z pierwszych z naszej parafii spotkaliśmy się z J. E. Ks. Biskupem Piotrem Sawczukiem. W prezencie nowemu biskupowi drohiczyńskiemu ofiarowaliśmy stworzonego w naszej parafii ręcznie malowanego anioła na desce.

            Każdy nasz dzień rozpoczynaliśmy porannym pacierzem lub Eucharystią, a kończyliśmy Apelem Jasnogórskim i dziesiątkiem różańca, duchowo łącząc się z pielgrzymami zmierzającymi na Jasną Górę. Uczestnicy ,,Wakacji pełnych BOGActw’’ podczas liturgii czytali czytania i przygotowane przez siebie modlitwy wiernych, śpiewali psalmy, prowadzili śpiewy i modlitwy, grali na gitarach, pełnili posługę jako ministranci.

            Podczas naszych kolonii mieliśmy także: gry i zabawy sportowe, dyskotekę, tańce integracyjne, turniej siatkarski, quiz wiedzy z wycieczek, oraz spektakle profilaktyczne przygotowane przez teatr z Krakowa, a także Koronkę do Miłosierdzia Bożego i adorację Najświętszego Sakramentu. Ponadto odwiedziły nas dwie kontrole z kuratorium oświaty oraz sanepidu.

            Za opiekę nad dziećmi i poświęcony czas dziękujemy paniom: Agnieszce, Małgorzacie, Bożennie i Sylwii oraz animatorom: Natalii, Justynie, Natalii i Bartkowi. W sposób szczególny składamy serdeczne podziękowania księdzu Piotrowi Karwowskiemu za zorganizowanie i perfekcyjne przygotowanie ,,Wakacji pełnych BOGActw 2019’’. Wpłaty od uczestników pokrywały koszty kolonii w zaledwie 80 %, dlatego serdecznie dziękujemy instytucjom, firmom i osobom prywatnym za wsparcie finansowe tego wakacyjnego wyjazdu.

Natalia Turemka

Najnowsze zdjęcie

Msze Święte

Niedziele i święta:
900, 1130, 1700
1015 - kaplica w Wólce Miedzyńskiej
1430 - kaplica w Międzylesiu
 
Dni powszednie:
700, 1700,
(700, 1800
w sezonie wiosenno-letnim).

 

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Zwiastowania NMP
ul. Kościelna 1
07-106 Miedzna
tel.: +48256918347
email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Copyright © Parafia ZNMP w Miedznie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Oparte o Joomla!, Afterburner i JoomGallery.