Śladami Jana Pawła II

Uczniowie klas I Gimnazjum im. bł. Jana Pawła II w Miedznie udali się do Drohiczyna na pielgrzymkę pod hasłem: „Śladami bł. Jana Pawła II.” W ubiegłym roku pierwszoklasiści również przemierzyli ten szlak. Ufamy więc, że i w kolejnych latach zwyczaj ten zostanie podtrzymany i zapisze się na trwałe jako tradycja naszej szkoły. Pierwszym punktem był kopiec papieski. Zatrzymaliśmy się przy symbolicznym przełamanym krzyżu i oczami wyobraźni zobaczyliśmy drohiczyńskie błonia wypełnine ludźmi zasłuchane w dniu 10 czerwca 1999 roku w słowa papieża Polaka. Później udaliśmy się na papieskie lądowisko. Szczególne wrażenie zrobiły na nas eksponaty w muzeum diecezjalnym – tron, fotografie i głos patrona naszej szkoły z pamiętnego spotkania.

W katedrze również odnaleźliśmy pamiątki po bł. Janie Pawle II – relikwiarz i  witraże. Już w progu uświadomilismy sobie, że także to miejsce naznaczone jest jego obecnością i modlitwą.

Dopełnieniem była wizyta w dwóch pozostałych kościołach oraz Wyższym Seminarium Duchownym. Po uczcie duchowej przyszedł także czas na pokrzepienie ciała. Bardzo smakowały nam kiełabaski z ogniska.

Jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim, którzy przyjęli nas w stolicy naszej diecezji.

Szczególne podziękowania kierujemy w stronę naszych opiekunów: pani Ewy Dejnarowicz, pani Iwony Gąsowskiej oraz ks. Krzysztofa Rzepczyńskiego. Ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci.

Uczestnicy wyjazdu

 

Najnowsze zdjęcie

Msze Święte

Niedziele i święta:
900, 1130, 1700
Dni powszednie:
700, 1700.
1015 - kaplica w Wólce Miedzyńskiej
1430 - kaplica w Międzylesiu

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Zwiastowania NMP
ul. Kościelna 1
07-106 Miedzna
tel.: +48256918347
email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Copyright © Parafia ZNMP w Miedznie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Oparte o Joomla!, Afterburner i JoomGallery.