Śladami Jana Pawła II

Uczniowie klas I Gimnazjum im. bł. Jana Pawła II w Miedznie udali się do Drohiczyna na pielgrzymkę pod hasłem: „Śladami bł. Jana Pawła II.” W ubiegłym roku pierwszoklasiści również przemierzyli ten szlak. Ufamy więc, że i w kolejnych latach zwyczaj ten zostanie podtrzymany i zapisze się na trwałe jako tradycja naszej szkoły. Pierwszym punktem był kopiec papieski. Zatrzymaliśmy się przy symbolicznym przełamanym krzyżu i oczami wyobraźni zobaczyliśmy drohiczyńskie błonia wypełnine ludźmi zasłuchane w dniu 10 czerwca 1999 roku w słowa papieża Polaka. Później udaliśmy się na papieskie lądowisko. Szczególne wrażenie zrobiły na nas eksponaty w muzeum diecezjalnym – tron, fotografie i głos patrona naszej szkoły z pamiętnego spotkania.

W katedrze również odnaleźliśmy pamiątki po bł. Janie Pawle II – relikwiarz i  witraże. Już w progu uświadomilismy sobie, że także to miejsce naznaczone jest jego obecnością i modlitwą.

Dopełnieniem była wizyta w dwóch pozostałych kościołach oraz Wyższym Seminarium Duchownym. Po uczcie duchowej przyszedł także czas na pokrzepienie ciała. Bardzo smakowały nam kiełabaski z ogniska.

Jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim, którzy przyjęli nas w stolicy naszej diecezji.

Szczególne podziękowania kierujemy w stronę naszych opiekunów: pani Ewy Dejnarowicz, pani Iwony Gąsowskiej oraz ks. Krzysztofa Rzepczyńskiego. Ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci.

Uczestnicy wyjazdu