Niedziela Palmowa 2019

Niedziela Palmowa, czyli Niedziela Męki Pańskiej rozpoczyna Wielki Tydzień.

Uroczysta liturgia Mszy Świętej, błogosławieństwo palm, odczytanie opisu Męki Pańskiej z podziałem na role, procesja z palmami, śpiew Gorzkich Żali, rozstrzygnięcie konkursu na najwyższą i najpiękniejsze palmy, Droga Krzyżowa ulicami Miedzny… to tylko niektóre z obrzędów Niedzieli Palmowej, które co roku mają miejsce w naszej parafii. Zachęcamy do wzięcia w nich udziału!

W tę ostatnią niedzielę Wielkiego Postu wspominamy triumfalny wjazd Jezusa do Jerozolimy. Jak słyszymy w Ewangelii mieszkańcy miasta i pielgrzymi przybyli na Święto Paschy entuzjastycznie witali Mistrza z Nazaretu ścieląc przed nim swoje płaszcze, machając palmowymi gałązkami oraz wołając Hosanna. Zaledwie pięć dni później ten sam podburzony tłum żądał dla Jezusa kary śmierci.

Palmy które współcześnie przynosimy do świątyni są symbolem zwycięstwa, triumfu, radości i życia, które rozkwita na wiosnę.

Każda Niedziela Palmowa jest też zgodnie z wolą Papieża Jana Pawła II przeżywana jako Światowy Dzień Młodzieży na szczeblu diecezjalnym.

Ostatnie dni Wielkiego Tygodnia to rozpoczynające się w czwartkowy wieczór Święte Triduum Paschalne, podczas którego przeżywamy mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa.    ZDJĘCIA z A. D. 2018       ZDJĘCIA z A. D. 2019

Ks. Piotr

 

Najnowsze zdjęcie

Msze Święte

Niedziele i święta:
900, 1130, 1700
1015 - kaplica w Wólce Miedzyńskiej
1430 - kaplica w Międzylesiu
 
Dni powszednie:
700, 1700,
(700, 1800
w sezonie wiosenno-letnim).

 

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Zwiastowania NMP
ul. Kościelna 1
07-106 Miedzna
tel.: +48256918347
email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Copyright © Parafia ZNMP w Miedznie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Oparte o Joomla!, Afterburner i JoomGallery.