Wielkopostny koncert

     

 

       Dnia 31 marca 2019 roku w Sanktuarium w Miedznie gościliśmy przybyły z Sokołowa Podlaskiego chór Koe. Była to czwarta niedziela Wielkiego Postu tradycyjnie kończąca parafialne rekolekcje, które w tym roku prowadził ks. dr Robert Grzybowski z pustelni w Poletyłach koło Brańska.

     Chórzyści zapewnili niezwykłą oprawę Mszy Świętej o godzinie 11:30, po której wykonali szereg pieśni pasyjnych w języku polskim i łacińskim. Słowo Boże oraz pieśni podczas Mszy i koncertu stały się prawdziwą ucztą dla ducha oraz ucha. Chór wykonał a cappella dzieła oparte na tekstach ewangelistów opisujących Mękę Pańską. Była to okazja, aby przy niezwykłej muzyce pogrążyć się w refleksji niezbędnej do właściwego przeżycia okresu Wielkiego Postu.

      Chór Kameralny Koe przy Sokołowskim Ośrodku Kultury działa od lutego 2016 roku. Repertuar grupy obejmuje klasyczną muzykę chóralną, pieśni patriotyczne i religijne oraz aranżacje współczesnych utworów rozrywkowych. Nazwa „koe” została wymyślona przez jedną z chórzystek i pochodzi z języka japońskiego, w którym słowo to oznacza głos. Koncert cieszył się dużym zainteresowaniem miedzeńskich wiernych, którzy nagrodzili artystów gromkimi brawami, a przedstawiciele parlamentarzystów oraz samorządowców przekazali kwiaty na ręce założycielki i dyrygentki chóru pani Aneta Mroczek.

 

tekst: Ks. Piotr Karwowski

zdjęcia: Dariusz Cholewa

 

ZDJĘCIA Z KONCERTU W MIEDZNIE

NAGRANIE KOE Z SOKOŁOWA PODL.

Najnowsze zdjęcie

Msze Święte

Niedziele i święta:
900, 1130, 1700
1015 - kaplica w Wólce Miedzyńskiej
1430 - kaplica w Międzylesiu
 
Dni powszednie:
700, 1700,
(700, 1800
w sezonie wiosenno-letnim).

 

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Zwiastowania NMP
ul. Kościelna 1
07-106 Miedzna
tel.: +48256918347
email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Copyright © Parafia ZNMP w Miedznie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Oparte o Joomla!, Afterburner i JoomGallery.