Wielkopostny koncert

Dnia 31 marca 2019 roku w Sanktuarium w Miedznie gościliśmy przybyły z Sokołowa Podlaskiego chór Koe. Była to czwarta niedziela Wielkiego Postu tradycyjnie kończąca parafialne rekolekcje, które w tym roku prowadził ks. dr Robert Grzybowski z pustelni w Poletyłach koło Brańska.

Chórzyści zapewnili niezwykłą oprawę Mszy Świętej o godzinie 11:30, po której wykonali szereg pieśni pasyjnych w języku polskim i łacińskim. Słowo Boże oraz pieśni podczas Mszy i koncertu stały się prawdziwą ucztą dla ducha oraz ucha. Chór wykonał a cappella dzieła oparte na tekstach ewangelistów opisujących Mękę Pańską. Była to okazja, aby przy niezwykłej muzyce pogrążyć się w refleksji niezbędnej do właściwego przeżycia okresu Wielkiego Postu.

Chór Kameralny Koe przy Sokołowskim Ośrodku Kultury działa od lutego 2016 roku. Repertuar grupy obejmuje klasyczną muzykę chóralną, pieśni patriotyczne i religijne oraz aranżacje współczesnych utworów rozrywkowych. Nazwa „koe” została wymyślona przez jedną z chórzystek i pochodzi z języka japońskiego, w którym słowo to oznacza głos. Koncert cieszył się dużym zainteresowaniem miedzeńskich wiernych, którzy nagrodzili artystów gromkimi brawami, a przedstawiciele parlamentarzystów oraz samorządowców przekazali kwiaty na ręce założycielki i dyrygentki chóru pani Aneta Mroczek.

tekst: Ks. Piotr Karwowski

zdjęcia: Dariusz Cholewa

ZDJĘCIA Z KONCERTU W MIEDZNIE

NAGRANIE KOE Z SOKOŁOWA PODL.