Adwent 2018

2 grudnia po raz kolejny rozpoczniemy...

... czyli czas radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela.

Tegoroczny Adwent potrwa 23 dni. Pierwsza niedziela Adwentu to jednocześnie początek nowego roku liturgicznego. Słowo Adwent pochodzi od łacińskiego "adventus" co znaczy "przyjście".

Zapraszamy na Msze Święte roratnie w każdą środę i sobotę okresu Adwentu o godzinie 7:00.

Należy zabrać ze sobą lampion lub świecę, której płomień oświetli nam drogę oraz będzie wyrazem gotowości na spotkanie z Jezusem.

Roraty w naszej Ojczyźnie są sprawowane od XIII wieku. Ich nazwa pochodzi od słów pieśni śpiewanej na rozpoczęcie liturgii "Spuście rosę niebiosa", która po łacinie brzmi "Rorate caeli de super et nubes pluant iustum". PIEŚŃ DO POSŁUCHANIA TUTAJ

Adwent obfituje w zwyczaje i symbole. Ten czas właściwie przeżyty ma za zadanie przygotować nas na potrójne spotkanie z Jezusem: w dniu Bożego Narodzenia, w dniu śmierci każdego z nas, w dniu paruzji czyli powtórnego przyjścia Chrystusa na sąd ostateczny.