Stulecie Niepodległości

Każda niedziela to wspomnienie zmartwychwstania Chrystusa. Każdy 11 listopada to wspomnienie zmartwychwstania naszej Ojczyzny. Przypadający w niedzielę dzień 11 listopada 2018 roku połączył wspomnienia tych dwóch wiekopomnych wydarzeń z przeszłości.

Obchody stulecia odzyskania niepodległości rozpoczęliśmy od Mszy Świętej o godzinie 9:00, której przewodniczył Ks. Kanonik Jarosław Górski. Była ona sprawowana w intencji o Boże błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny i szczęście wieczne dla poległych w Jej obronie. Wzięły w niej udział poczty sztandarowe, a także władze samorządowej naszej gminy na czele z urzędującym Panem Wójtem Januszem Rutkowskim oraz Panem Wójtem - elektem Tomaszem Okulusem. Po zakończeniu liturgii złożono kwiaty pod okolicznościową tablicą znajdującą się na filarze parafialnej świątyni. Następnie w sali Gminnej Biblioteki jak co roku odbyła się akademia przygotowana przez nauczycieli i uczniów miedzeńskich placówek oświatowych. Słowa wprowadzenia, a także powitanie wszystkich przybyłych na uroczystość wypowiedziała Pani Dyrektor Dorota Kuczyńska. Podczas występów artystycznych śpiewano pieśni patriotyczne. Nie zabrakło także  Biegów Niepodległości w parku przy miedzeńskim Placu Wolności. Ostatnim rozgrzewającym akcentem był ciepły posiłek przygotowany w parafialnym Domu Pielgrzyma.

Parafialno - gminne obchody rocznicy odzyskania niepodległości były wyrazem troski i miłości do naszej lokalnej małej Ojczyzny oraz częścią świętowania w skali naszej Ojczyzny - Wielkiej Polski.

tekst: Ks. Piotr Karwowski

zdjęcia: Klaudia Sobolewska