Lednica

1 czerwca młodzież naszej parafii udała się na Ogólnopolskie Spotkanie Młodzieży nad Lednicą. Tematem spotkania było ojcostwo. Przypominaliśmy sobie, że naszym najlepszym ojcem jest sam Bóg, a każdy z nas jest jego umiłowanym dzieckiem. Dziękowaliśmy także za naszych ziemskich ojców, modliliśmy się za nich aby jak najlepiej wypełnili swoje zadanie. Wielu z nas nad Lednicą było po raz pierwszy. Ogromne wrażenie zrobiła atmosfera lednickiego spotkania. Przede wszystkim liczba młodych katolików, którzy zgromadzili się na wspólną modlitwę, w historycznym miejscu, gdzie odbył się chrzest Polski. Lednica to słuchanie i rozważanie słowa Bożego, modlitwa, uwielbienie Boga przez taniec i śpiew, które również od razu chwyciły nas za serce. To także możliwość spowiedzi, niezwykle poruszająca Eucharystia przy bramie rybie połączona w wybraniem Chrystusa Panem naszego życia. To także przejście przez bramę rybę. To spotkanie na pewno na długo zostanie w naszej pamięci i pomoże nam lepiej przeżywać wiarę.