Wizyta Misjonarza

W niedzielę 30 września 2018 roku w szczególny sposób modliliśmy się za misje katolickie. Tego dnia w naszej wspólnocie parafialnej gościliśmy Księdza Krzysztofa Pazio. Pochodzi on z Jartypor i od 16 lat pełni misyjną posługę w Kamerunie. Wygłosił on do nas Słowo Boże i zebrał ofiary na prowadzenie katolickiej misji w tym afrykańskim kraju. Nasz gość ze względu na strój dostosowany do równikowego klimatu wzbudził szczególne zainteresowanie wśród najmłodszych. Każdy polski misjonarz to nie tylko głosiciel Chrystusa, ale także ambasador polskiej kultury. Na materiałach przywiezionych przez Ojca Krzysztofa doskonale widać jak mieszkańcy Kamerunu czczą typowo polskich świętych i otaczają się ich obrazami. Każdy z nas może być misjonarzem świadcząc w swoich rodzinach, miejscach pracy, szkołach i środowiskach o Chrystusie.

tekst i zdjęcia: Ks. Piotr Karwowski