Dlaczego należy być nie tylko na różańcu, ale też na Mszy Świętej?

Otóż Msza Święta jest szczególnym rodzajem modlitwy, który daje nam więcej niż najpobożniej odmówiony pacierz, czy różaniec, gdyż tylko na Mszy Świętej możemy przyjąć Chrystusa do swojego serca w Komunii Świętej.

Potwierdzeniem tych słów są Objawienia MB w Gietrzwałdzie koło Olsztyna z 1877 roku: „W czasie objawień dziewczynki zadawały Matce Najświętszej wiele pytań, a Matka Boża przekazywała odpowiedzi i prawdy teologiczne. Gdy Justyna Szafrańska zapytała, czy dziewczynki maja przychodzić rano na różaniec, a dopiero potem uczestniczyć we Mszy Świętej, Maryja powiedziała, że „Należy najpierw wysłuchać Mszy świętej, a potem odmówić różaniec. Msza święta jest ważniejsza od różańca.”

LINK DO ARTYKUŁU

Dlaczego Maryja mówi jedynie o „wysłuchaniu” Mszy Świętej, a nie o aktywnym uczestniczeniu w niej jak to powinno być dzisiaj? Gdyż w XIX wieku w czasie objawień cała Msza była sprawowana wyłącznie po łacinie, a małe dzieci nie rozumiały tego języka (mylnym jest uważanie, że łacińskich słów liturgii Mszy nie rozumiała większość dorosłych).