Dożynki 2018

Polską tradycją jest coroczne dziękczynienie Panu Bogu za plony ziemi, zwane potocznie dożynkami. Odbywa się ono po okresie żniw. W niedzielę 2 września w skali ogólnopolskiej dożynki odbyły się na Jasnej Górze, zaś w skali naszej parafii w Sanktuarium w Miedznie na Mszy świętej o godzinie 11:30. Podczas Mszy świętej dziękowaliśmy Bogu za urodzaj oraz zebrane plony, stanowiące owoce ziemi i całorocznego trudu pracy rąk ludzkich. Podczas liturgii odbył się także chrzest dwójki nowych parafian. Dożynkowy wieniec w tym roku po raz kolejny przygotowali mieszkańcy Międzylesia. Wieniec ten reprezentował naszą parafię na dożynkach diecezjalno - wojewódzkich w Sadownem w dniu 8 września roku Pańskiego 2018. Kosze z darami natury - owocami ziemi z pól i sadów przygotowali także mieszkańcy: Wrotnowa, Wrzosek i Wólki Miedzyńskiej. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie parafialnego dziękczynienia za plony ziemi.

tekst: Ks. Piotr Karwowski

zdjęcia: LK