Dożynki 2018

Polską tradycją jest coroczne dziękczynienie Panu Bogu za plony ziemi, zwane potocznie dożynkami. Odbywa się ono po okresie żniw. W niedzielę 2 września w skali ogólnopolskiej dożynki odbyły się na Jasnej Górze, zaś w skali naszej parafii w Sanktuarium w Miedznie na Mszy świętej o godzinie 11:30. Podczas Mszy świętej dziękowaliśmy Bogu za urodzaj oraz zebrane plony, stanowiące owoce ziemi i całorocznego trudu pracy rąk ludzkich. Podczas liturgii odbył się także chrzest dwójki nowych parafian. Dożynkowy wieniec w tym roku po raz kolejny przygotowali mieszkańcy Międzylesia. Wieniec ten reprezentował naszą parafię na dożynkach diecezjalno - wojewódzkich w Sadownem w dniu 8 września roku Pańskiego 2018. Kosze z darami natury - owocami ziemi z pól i sadów przygotowali także mieszkańcy: Wrotnowa, Wrzosek i Wólki Miedzyńskiej. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie parafialnego dziękczynienia za plony ziemi.

 tekst: Ks. Piotr Karwowski

zdjęcia: LK                        

DOŻYNKI PARAFIALNE A.D. 2018

DOŻYNKI PARAFIALNE A.D. 2017

DOŻYNKI DIECEZJALNE W MIEDZNIE A.D. 2014 - ZDJĘCIA

DOŻYNKI DIECEZJALNE W MIEDZNIE A.D. 2014 - FILM

DOŻYNKI PARAFIALNE A.D. 2013

DOŻYNKI PARAFIALNE A.D. 2012

 

Najnowsze zdjęcie

Msze Święte

Niedziele i święta:
900, 1130, 1700
1015 - kaplica w Wólce Miedzyńskiej
1430 - kaplica w Międzylesiu
 
Dni powszednie:
700, 1700,
(700, 1800
w sezonie wiosenno-letnim).

 

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Zwiastowania NMP
ul. Kościelna 1
07-106 Miedzna
tel.: +48256918347
email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Copyright © Parafia ZNMP w Miedznie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Oparte o Joomla!, Afterburner i JoomGallery.